Gündem Okullarda PCR testi başlıyor 10 pilot il belirlendi

Okullarda PCR testi başlıyor: 10 pilot il belirlendi

Okullarda yüz yüze eğitimin başlamasının üzerinden tam bir ay geçti. Salgının seyrini görebilmek için bazı okullarda PCR testi taraması yapılacak. Test için veli onayı gerekecek. Milli Eğitim Bakanlığı 10 pilot il belirledi.

İşte 10 ilin listesi....

Abone Ol Google News
Haber Merkezi Diğer
​Okullarda PCR testi başlıyor: 10 pilot il belirlendi
Arşiv

Okullarda yüz yüze eğitimin sekteye uğramaması için bazı okullarda PCR testi taraması yapılacak.

Milli Eğitim Bakanlığı okullarda PCR testi uygulamasının başladığını duyurdu. 10 pilot il belirlendi. Bu illerde velilerin onayı alınarak öğrencilere PCR testi uygulaması yapılacak.

Pilot olarak belirlenen 10 pilot il belirlende ve Sağlık Bakanlığı'na iletildi. Buna göre Balıkesir, Bingöl, Edirne, Erzurum, Kahramanmaraş, Kırıkkale, Mersin, Ordu ve Zonguldak pilot il olarak seçildi. Uygulama için İstanbul, Ankara ve İzmir için de çalışmaların devam ettiği belirtildi.

VELİ ONAYI ŞARTI

Okullarda yapılacak taramalarda veli onayı istenecek. Veli onay vermediği takdirde, okulda tarama olsa da o öğrenciden numune alınmayacak.

Okullarda yapılacak taramalarda öğrencilerden burundan sürüntü alınmayacağı da açıklanmıştı. Bu kapsamda, PCR testleri yalnızca boğazdan alınacak sürüntü ile yapılacak.

Sağlık Bakanı Koca'dan okullarda PCR testi açıklaması: Velilerin onayı alınacak
KORONAVİRÜS
Sağlık Bakanı Koca'dan okullarda PCR testi açıklaması: Velilerin onayı alınacak

MEB 'PCR testi' şartının kapsamını genişletti
KORONAVİRÜS
MEB 'PCR testi' şartının kapsamını genişletti

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.