Gündem Ölüme atlayış Son görüntüleri ortaya çıktı

Fethiye'deki paraşüt kazasında ölenlerin son görüntüleri

Ölüme atlayış: Son görüntüleri ortaya çıktı

Muğla'nın Fethiye ilçesinde, paraşüt kazasında ölen pilot ve Pakistan uyruklu yolcunun bin 200 metreden atladıkları son anların görüntüsü ortaya çıktı. Olumsuz hava koşulunda atlayış yapan ikilinin bir süre sonra yoğun sis içerisinde kaybolmaları görüntülere yansıdı.

Haber Merkezi IHA
Hayatını kaybeden paraşüt eğitmeni ve turistin son görüntüsü.
Hayatını kaybeden paraşüt eğitmeni ve turistin son görüntüsü.

Babadağ’ın bin 200 metre yüksekliğindeki pistten uçuş için atlayış yapan tandem paraşüt pilotu Mustafa Kemal Öztürk ile yabancı uyruklu yolcusu, beraber havalandıktan kısa bir süre sonra belirlenemeyen bir nedenle kayalıklara düşerek hayatını kaybetti.

Paraşütçüler ölüme böyle gitti
OYNAT 00:25
Paraşütçüler ölüme böyle gitti
Muğla'nın Fethiye ilçesindeki Babadağ'dan paraşüt ile tandem atlayış yapan ve kayalıklara çarpan paraşüt pilotu Mustafa Kemal Öztürk ile yanındaki Zarak Zaheer (27) yaşamını yitirdi.

Jandarmanın cenazelerin yerini drone kullanarak tespit etmesinin ardından bölgeye ulaşan ekipler, hayatını kaybeden yabancı amatör paraşütçünün 27 yaşındaki Pakistanlı Zarak Zaheer olduğunu tespit etmişti.

Cenazelerin alınması için günün aydınlanması beklendi

Güçlükle ulaşılan cenazelerin, düştükleri yerden karayoluyla alınmaları mümkün olmadığı için günün ağarması beklendi.

Cenazeleri almak için sabah Aydın’dan kalkan askeri helikopter hava muhalefeti nedeniyle geri dönmek zorunda kalındı.

Öte yandan, birlikte atlayış yaptığı Türk yamaç paraşüt pilotu Mustafa Kemal Öztürk ile birlikte hayatını kaybeden Pakistan uyruklu Zarak Zaheer’in bin 200 metreden atladıkları son anların görüntüsü ortaya çıktı.

Olumsuz hava koşulunda atlayış yapan ikilinin bir süre sonra yoğun sis içerisinde kaybolmaları görüntülere yansıdı. Cenazeleri kurtarmak için çalışmalar devam ediyor.

Fethiye'de paraşüt kazası: 2 ölü
GÜNDEM
Fethiye'de paraşüt kazası: 2 ölü

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.