|

Operasyonlardan korkan terör örgütü PKK'nın 'Mahmur'dan çekildik' yalanı elinde patladı

Terör örgütü PKK/KCK'nın elebaşlarından Murat Karayılan'ın 'Mahmur'dan çekildik' yalanı kısa sürede deşifre oldu. Örgütün, hem kamp içinde sivil şekilde hem de Karaçok Dağı'ndaki mağaralarda faaliyetini sürdürdüğü ortaya çıktı.

11:33 - 1/11/2023 الأربعاء
DHA
Mahmur
Mahmur

Güvenlik kaynaklarından alınan bilgiye göre, uzun yıllardır PKK/KCK'nın Irak'ın kuzeyinde aktif olarak faaliyet yürüttüğü Mahmur Kampı ve çevresine yönelik yürütülen başarılı operasyonlar, örgütün yeni tedbirler almasına neden oldu.


Bu kapsamda, örgütün sözde askeri kanat sorumlusu 'Cemal' kod adlı Murat Karayılan, 19 Ekim 2023'te yaptığı açıklamada, örgütün Mahmur Kampı'ndaki misyonunu tamamladığını, bu nedenle kamptan çekilme kararı aldıklarını ve bunda üçüncü tarafların bir etkisinin olmadığını belirtti.


Operasyonlardan korunmak için 'çekildik' demişler


Ancak örgütün, Türkiye'nin operasyonlarından korunmak için böyle bir açıklama yaptığı belirlendi. Örgüt üyelerinin kamp içerisindeki varlığında hiçbir değişiklik olmadığı, kampta sivil olarak faaliyetlerini sürdüren teröristlerin, Karaçok Dağı'nda ise mağaralarda barınmaya devam ettiği tespit edildi.


Türkiye'ye gönderilen örgüt üyeleri tutuklandı


Ayrıca, örgütün kampta kalan teröristleri Türkiye'ye gönderdiği ve bu kişilerden örgütsel faaliyetler kapsamında faydalandığı belirlendi. Bunların önemli kısmı güvenlik güçleri tarafından yakalanıp, haklarında adli işlem yapıldı.


Son olarak, örgütün sözde istihbarat hücreleriyle irtibatlı olduğu tespit edilen Mansur Sain ve PKK/KCK adına faaliyet gösteren Mahmur Kampı Sağlık Komitesi sözcüsü olduğu belirlenen Berivan Ünver yakalanıp tutuklandı.#PKK
#Mahmur
#Operasyon
٪d أشهر قبل