Ramazan özel sayfa
  • İFTARA KALAN SÜRE 00:00:00
Gündem Orman yangınlarıyla İHAlı mücadele 24 saat gözetleyecekler

Orman yangınlarıyla İHA'lı mücadele: 24 saat gözetleyecekler

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, orman yangınlarıyla mücadele kapsamında bu yıl 4 İHA kullanılacağını açıkladı. Adana, Antalya, İzmir ve Muğla’da konuşlanacak 4 adet İHA ile yangına hassas tüm bölgeler gözetlenecek.

Haber Merkezi AA
Orman yangınlarıyla İHAlı mücadele: 24 saat gözetleyecekler
Ormanlık alanlar İHA'larla 24 saat gözetlenecek.

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, orman yangınlarıyla mücadele kapsamında bu yıl 4 insansız hava aracı (İHA) kullanacaklarını bildirdi.

4 adet İHA görev alacak

Pakdemirli, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, "Yeşil vatanı 24 saat İHA'lar ile takip ediyoruz. 2021 yılında Adana, Antalya, İzmir ve Muğla'da konuşlanacak 4 adet İHA ile yangına hassas tüm bölgelerimizi gözetleyeceğiz" ifadesini kullandı.

2020'de İHA ile 234 yangın tespit edildi

Bakan Pakdemirli'nin paylaşımında yer alan videodaki bilgilere göre, geçen yıl kullanılan bir İHA ile 234 orman yangını tespit edildi. Bu yıl 4 İHA ile söz konusu illerin yanında KKTC ormanları da 24 saat gözetlenecek.

Milli İHA bu kez yangının üstüne gitti
EKONOMİ
Milli İHA bu kez yangının üstüne gitti

İHA'lara yeni görev: Yangınlar için kullanılabilir
GÜNDEM
İHA'lara yeni görev: Yangınlar için kullanılabilir

İHA’lar ormanları izleyecek
GÜNDEM
İHA’lar ormanları izleyecek

Abone Ol Google News

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.