Gündem Otobüs bileti alkendini etiketle

Otobüs bileti al kendini etiketle

FETÖ’cüler sıkça başvurduğu inkar taktiği için kendilerine yol yapıyor. Örgüt toplantılarına katılan FETÖ’cülere, toplantı günü başka bir şehre otobüs bileti alıp kendilerini de sosyal medyadan o şehirdeymiş gibi etiketlemeleri talimatı verilmiş.

Haluk Karakaya Yeni Şafak
FETÖ'cülerin kullandığı başka bir yöntem daha çözüldü.
FETÖ'cülerin kullandığı başka bir yöntem daha çözüldü.

FETÖ'cülerin haberleşmek veya gizlenmek için kullandığı birçok farklı yöntem deşifre edildi. Yapılan son operasyonlarda FETÖ'cülerin kullandığı başka bir yöntem daha çözüldü. Örgüt toplantılarına katılan FETÖ'cülerin toplantı günü başka bir şehre otobüs bileti alıp kendilerini de sosyal medyadan o şehirdeymiş gibi etiketledikleri ortaya çıktı.

İNKAR TAKTİĞİ İÇİN YOL HAZIR

Bir itirafçı ifadelerinde, örgütün tarafından toplantı olacağı gün özellikle şehirler arası otobüs bileti almaları için talimat verildiğini söyledi. Ayrıca sosyal medya hesapları üzerinden kendilerini başka yerlerde etiketledikleri de tespit edildi. FETÖ'cülerin, yakalanmaları durumunda kendilerinin bu toplantılara katılmadığını iddia etmek için bu yola başvurdukları ortaya çıktı.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.