Gündem Oy verilmeyecekler listesi hazırlayan Oğuz Hocaoğlu İYİ Partideki görevini bıraktı

'Oy verilmeyecekler' listesi hazırlayan Oğuz Hocaoğlu İYİ Parti’deki görevini bıraktı

İYİ Parti'nin 2. Olağan Kongresi'nde, aralarında Ümit Özdağ, İsmail Koncuk ve Aytun Çıray gibi isimlerin bulunduğu 'seçilmeyecekler' listesi hazırlayan Oğuz Hocaoğlu, İYİ Parti Gaziantep İl Başkanlığı görevinden istifa etti. Liste krizi sonrası İYİ Parti'den istifa eden Adana Milletvekili Koncuk, "Hayırdır düne kadar tetikçiliğinizi böbürlenerek anlatıyordu?" yorumunda bulundu.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi Yeni Şafak
Oy verilmeyecekler listesi hazırlayan Oğuz Hocaoğlu İYİ Parti’deki görevini bıraktı
Oğuz Hocaoğlu

İYİ Parti'nin geçtiğimiz yıl düzenlenen 2. Olağan Kongresi'nde, bazı isimlerin tasfiye edilmesine yönelik bir liste hazırlanmıştı.

O isimlerden bazıları şunlardı: Hayrettin Nuhoğlu, Feridun Bahşi, Aytun Çıray, Ümit Özdağ, Aylin Cesur, Aydın Adnan Sezgin, İsmail Koncuk, Ayhan Erel ve Yavuz Temizer.

LİSTE İTİRAFI

İYİ Partili Oğuz Hocaoğlu, "Sayın Koncuk; Siz ve Ümit Özdağ’ı benim sildiğimin kanıtı işte o listedir" diyerek parti içinde krize neden olan bu listeyi kendisinin hazırladığını itiraf etmişti.

İSTİFA ETTİ

Oğuz Hocaoğlu, bulunduğu İYİ Parti Gaziantep İl Başkanı görevinden istifa etti. Gelişmeyi, İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Koray Aydın, attığı tweet ile duyurdu.

KONCUK: TETİKÇİ

Liste krizi sonrası Ümit Özdağ ile İYİ Parti'den istifa edip Zafer Partisi'ni kuran Adana Milletvekili İsmail Koncuk, yaşanan bu gelişmeye kayıtsız kalmadı.

İYİ Parti’de PKK ve FETÖ
depremi
GÜNDEM
İYİ Parti’de PKK ve FETÖ depremi

Twitter hesabından "Hayırdır düne kadar tetikçiliğinizi böbürlenerek anlatıyordu? Ayran içip ayrı mı düştünüz? Kıyakçılığın sonu ayakçılıktır!" diyerek tepkisini dile getirdi.

Çıray'dan Akşener'e 'operasyon' cevabı: Bir operasyon varsa bunu kara liste çıkaranlar yapmıştır
GÜNDEM
Çıray'dan Akşener'e 'operasyon' cevabı: Bir operasyon varsa bunu kara liste çıkaranlar yapmıştır

Özdağ Akşener'e cevap verdi: Operasyon yapanlar kongrede tezgah kurgulayanlardır
GÜNDEM
Özdağ Akşener'e cevap verdi: Operasyon yapanlar kongrede tezgah kurgulayanlardır

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.