Gündem Özensiz düğünfotoğrafçısına4 bin lira ceza

Özensiz düğün fotoğrafçısına 4 bin lira ceza

Edirne’de düğün fotoğraflarını beğenmediği için fotoğrafçı hakkında dava açan çift, mahkemece haklı bulundu. Çift, fotoğrafçıdan 4 bin 625 lira tazminat alacak.

Haber Merkezi Yeni Şafak
Davada, çekimlerin sözleşmeye uygun yapılıp yapılmadığı incelendi
Davada, çekimlerin sözleşmeye uygun yapılıp yapılmadığı incelendi

Edirne'de düğün fotoğraflarını beğenmediği için fotoğrafçı hakkında dava açan çift, mahkemece haklı bulundu. E.E ve E.E çifti, düğün fotoğraflarını çekmesi için kentte bir fotoğrafçıyla anlaştı. Fotoğrafçı G.M, şehrin pek çok noktasında çiftin fotoğrafını çekti. Fotoğrafları beğenmeyen çift, "özensiz çekim" gerekçesiyle fotoğrafçı hakkında maddi ve manevi tazminat davası açtı. Edirne 2. Asliye Hukuk Mahkemesi'nde görülen davada, çekimlerin sözleşmeye uygun yapılıp yapılmadığı incelendi. Dava, bilirkişi raporunun ardından karara bağlandı. Mahkeme, davalı G.M'nin geline ve damada ikişer bin lira manevi tazminat ve 625 lira maddi tazminat olmak üzere toplam 4 bin 625 lira tazminat ödemesine, tazminatın taraflar arasında dış mekan çekimi için anlaşılan tarih 17 Eylül 2016'dan itibaren işleyecek yasal faiziyle birlikte fotoğrafçıdan tahsiline karar verdi.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.