Gündem Özgecan Aslan ölümünün 5 yılında mezarı başında anıldı

Özgecan Aslan ölümünün 5. yılında mezarı başında anıldı

Mersin'in Tarsus ilçesinde 2015 yılında tecavüz girişimine direndiği için bir minibüste öldürülen üniversite öğrencisi Özgecan Aslan, ailesi ve sevenleri tarafından mezarı başında anıldı.

Haber Merkezi DHA
20 yaşında katledilern Özgecan, psikolog olmak istiyordu.
20 yaşında katledilern Özgecan, psikolog olmak istiyordu.

Türkiye'de infial yaratan Özgecan Aslan cinayetinin üzerinden 5 yıl geçti. 11 Şubat 2015 yılında Mersin'in Tarsus ilçesinde okuldan dönerken bindiği minibüste, şoförün tecavüz girişimine direnen ve bu yüzden 20 yaşında vahşice katledilen Aslan, 5'inci ölüm yıldönümünde de unutulmadı. Öğle saatlerinde kızlarının Mersin Şehir Mezarlığı'ndaki kabrine gelen başta Songül- Mehmet Aslan çifti ve aile yakınları, Özgecan için dua edip, mezara çiçek bıraktı.

İşte Özgecan Aslan'ın son görüntüleri
OYNAT
İşte Özgecan Aslan'ın son görüntüleri

Vahşice katledilen Özgecan nasıl ölüme gitti? Türkiye'nin konuştuğu cinayette Özgecan'ın son saatlerine dair yeni görüntüler ortaya çıktı. Görüntülerde, Özgecan'ın Tarsus'taki bir alışveriş merkezinden çıkışı kameralara yansıyor. Ayrıca, Özgecan'ın katillerinin cansız bedeni yok etmek için, bir istasyondan benzin almaları da görüntülerde mevcut. İşte o anlar...

Özgecan Aslan'ın vahşice öldürülen kuzeninin katil eşi konuştu, duruşma salonu buz kesti
GÜNDEM
Özgecan Aslan'ın vahşice öldürülen kuzeninin katil eşi konuştu, duruşma salonu buz kesti

AA

"Acısı ilk günkü gibi taze"

Aslan'ın anne ve babası, kızlarını anarken gözyaşlarına hakim olamadı. Anne Aslan, kızının acısının ilk gün ki kadar ağır olduğunu söyleyerek, "Çok kötüyüz. Ailecek ölü gibiyiz. Masum canlarımız ölüyor. Buna bir 'dur' diyelim ki başka canlar yanmasın. Onu unutmayan ve yanımızda olanlardan Allah razı olsun. Özge'nin hiçbir suçu yoktu. Hayalleri vardı. 'Dünyanın en iyi psikoloğu olacağım' diyordu. Ama hayallerini gerçekleştiremedi" dedi.

Özgecan Aslan için şarkı besteleyip klip çektiler
OYNAT 02:50
Özgecan Aslan için şarkı besteleyip klip çektiler
Niğde'de öğrenci Sinan Kılınç, Mersin'in Tarsus ilçesinde 11 Şubat 2015'te vahşice öldürülen üniversite öğrencisi Özgecan Aslan'ın katledilmesinin yıldönümünde hatırlanması için klip çekti.


İHA

DHA

'Masum canlarımız yanmasın'

Baba Mehmet Aslan ise kızının ölümünün üzerinden geçen 5 yıl içinde yüzlerce kadının cinayete kurban gittiğine dikkat çekerek şöyle konuştu: "Ceren Özdemir de masumdu o da katledildi. Psikolojik durumu iyi olmayan insanlar ne için böyle şeyler yapıyorlar bilmiyorum. Umarım çözülür. Durduk yere insan öldürmenin altında yatan psikolojik sebeplerin araştırılması lazım. İstemediğimiz birçok acı olay yaşanıyor. Artık insanlarımız ölmesin, masum canlarımız yanmasın"

Abone Ol Google News

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.