Gündem Öztürk Yılmaz ile Didem Engin CHPyi karıştırdı

Öztürk Yılmaz ile Didem Engin CHP'yi karıştırdı

Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin 24 Haziran'da yapılacağının duyurulması CHP'yi karıştırdı. Öztürk Yılmaz ile Didem Engin'in Cumhurbaşkanlığına aday olmasına tepki gösteren CHP Sözcüsü, "Bunları ciddiye almayın" dedi.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi Yeni Şafak
Adaylığını açıklayan Öztürk Yılmaz ile Didem Engine Bülent Tezcandan tepki
Adaylığını açıklayan Öztürk Yılmaz ile Didem Engin'e Bülent Tezcan'dan tepki

24 Haziran'da yapılacak Cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği seçimi öncesi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a karşı girdiği tüm seçimleri kaybeden CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, adaylık konusunda kararını veremedi. Kılıçdaroğlu, adaylık konusunda PM'deki toplantıyı beklerken Genel Başkan Yardımcısı Öztürk Yılmaz ile İstanbul milletvekili Didem Engin'in cumhurbaşkanlığına adaylığını açıklaması CHP'yi karıştırdı.

CHP'DE HERKES ADAY OLUYOR

CHP'de şimdiden iki ismin aday olması, Muharrem İnce'nin de aday olacağının konuşulması parti içerisinde rahatsızlığa neden oldu.

ADAYLIKLARINI AÇIKLAYANLARA TEPKİ: CİDDİYE ALINACAK BİR KONU DEĞİL

Canlı yayın konuğu olan CHP Sözcüsü Bülent Tezcan, adaylık açıklamalarıyla ilgili şunları söyledi: "Bugünkü adaylık açıklamaları ciddiye alınacak bir konu değildir. Ciddiye alınıp üzerine konuşulacak bir konu da değildir. Partinin genel başkanı bu konuda 40 kere düşünüp 1 kere konuşurken, bizim 100 kere düşünüp 1 kere konuşmaktan bile imtina etmemiz gerekir."

CHP’den 'tavşan aday' oyunu
SEÇİM
CHP’den 'tavşan aday' oyunu

CHP'den bir aday daha
SEÇİM
CHP'den bir aday daha

Öztürk Yılmaz adaylığını açıkladı
SEÇİM
Öztürk Yılmaz adaylığını açıkladı

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.