Gündem Pendikte okulda rehine krizi

Son dakika: İstanbul ​Pendik'te okulda rehine krizi

Pendik'te okulda rehine krizi

İstanbul Pendik'te, nişanlısı olan kadını çalıştığı okulda yaklaşık 1.5 saat rehin aldıktan sonra teslim olan ve asker olduğu belirtilen şahıs, polis tarafından ikna edildi. Öte yandan TSK'dan da konuyla ilgili açıklama yapıldı.

Haber Merkezi AA
Okuldaki kadın çalışanı rehin alan şahıs polise teslim oldu.
Okuldaki kadın çalışanı rehin alan şahıs polise teslim oldu.

İstanbul Pendik'te, nişanlısı olan kadını çalıştığı okulda yaklaşık 1.5 saat rehin aldıktan sonra teslim olan ve asker olduğu belirtilen kişi, polis tarafından ikna edildi.

Pendik Yenişehir Mahallesi'ndeki Melek Aknil Çok Programlı Anadolu Lisesi'nin Okul Aile Birliği'nde görev yapan kadın H.D, okula gelen ve asker olduğu belirtilen nişanlısı U.K. ile henüz bilinmeyen bir nedenle tartıştı.

Kavga eden nişanlıların, tuvaletlerin bulunduğu bölüme gitmesinin ve U.K'nın bağırarak kimsenin yaklaşmasını istememesinin ardından okulda çalışanlar polise haber verdi.

Bunun üzerine okula çok sayıda polis ve sağlık ekibi yönlendirildi.

H.D'nin, nişanlısı tarafından okulun tuvaletinde rehin alındığının bildirilmesi üzerine, Özel Harekat Şube Müdürlüğü ekipleri ve Asayiş Şube Müdürlüğü Gasp Büro Amirliği'ne bağlı müzakere timi de olay yerine geldi.

Güvenlik gerekçesiyle okuldaki görevlilerle öğrenci velileri bina dışına çıkartılırken, bahçedeki gazeteciler de olay yerinden uzaklaştırıldı.

1,5 saatlik çaba ile ikna edildi

İstanbul Valiliği'nin sosyal medya hesabından yapılan açıklamada, "Pendik ilçemiz Melek Akbil Meslek Lisesinde meydana gelen rehin alma olayı ile ilgili olarak öncelikle müzakere ekiplerimiz olay yerine intikal etmiş ve müzakerelere başlamışlardır. Ayrıca yeterli sayıda polis gücü sevk edilerek gerekli güvenlik tedbirleri alınmıştır" ifadeleri yer adlı.

Müzakere timinin yaklaşık 1.5 saat süren çabasının ardından U.K. ikna edildi. H.D. polisler tarafından kurtarılırken, U.K. teslim oldu. U.K. ile H.D'nin sağlık durumlarının iyi olduğu öğrenildi.

REKLAM

Gözaltına alınan U.K'nın üzerinde 2 bıçak bulunduğu ve emniyette sorgulanacağı bildirildi.

TSK'dan açıklama

Olayla ilgili TSK'dan yapılan açıklamada, "İstanbul/Pendik’te bulunan bir okulda bugün meydana gelen olayın zanlısı olarak tespit edilen şahsın, askerliğini yükümlü piyade er olarak yerine getiren bir personel olduğu ve olay sırasında izinli bulunduğu tespit edilmiştir" ifadesini yer verildi.

Pendik'te okulda rehine krizi
OYNAT 01:59
Pendik'te okulda rehine krizi
İstanbul Pendik'te bir kişi okulda çalışan nişanlısını rehin aldı. Nişanlısını rehin alan zanlının Uzman Erbaş olduğu öğrenildi. Özel harekat timleri okula geldi. Sağlık ekipleri hazırda bekletiliyor.


Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.