GündemRaportör değil terörist

Raportör değil terörist

Cumhurbaşkanı Erdoğan, terör örgütleri ile ilişkileri ortaya çıkan AGİT gözlemcilerine tepki gösterdi: “PKK bayrağını elinde tutan adam nasıl bağımsız olabilir? Bunlar AGİT’in görevlendirdiği terör örgütü temsilcileri”

Haber MerkeziYeni Şafak
Evet Avrupa'yı rahatsız etti
Evet Avrupa'yı rahatsız etti

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, referandumda Hollanda ve Almanya gibi ülkelerde evet oyunun yüksek çıkmasının bu ülke yönetimlerini rahatsız ettiğini söyledi. El-Cezire kanalına konuşan Erdoğan, Almanya Başbakanı Angela Merkel’in kendisini tebrik için henüz aramadığını belirtirken “Bunu bir suçluluk pskilojisi olarak değerlendirebiliriz” diye konuştu.
Cumhurbaşkanı Erdoğan, elinde tuttuğu fotoğrafları göstererek “Bunlar AGİT’in halk oylamasını araştırmak üzere görevlendirdiği terör örgütü temsilcileri” dedi. “PKK bayrağını elinde tutan adam nasıl bağımsız olabilir?” diyen Erdoğan, “Bu adam bir terörist olarak burada raportörlük görevini yürütüyor. Bunun tuttuğu rapora gerçekten bağımsız olarak bakmak mümkün mü” ifadelerini kullandı.

Erdoğan: Herkes Suriye'yi bölmenin derdinde
GÜNDEM
Erdoğan: Herkes Suriye'yi bölmenin derdinde

SANDIKTAN DİKTATÖR ÇIKMAZ

Cumhurbaşkanı kendisine yönelik eleştirilere de yanıt verdi “Sandıktan diktatör çıkmaz. Diktatör çok daha değişik yollarla gelir” diye konuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Hollanda ve Almanya gibi seçim kampanyalarının yapılmasına izin verilmeyen ülkelerde evet oyunun yüksek oranda çıkmasının, yönetimlerini rahatsız ettiğini söyledi.


Erdoğan CNN muhabirine tane tane anlattı!
OYNAT01:42
Erdoğan CNN muhabirine tane tane anlattı!
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, referandum sonuçlarına ilişkin CNN İnternational'a konuştu. Muhabirin "En büyük eleştirmenleriniz bunun diktatörlüğe doğru ilerlediğini söyleyecektir, buna yanıtınız nedir? sorusunu cevaplandıran Erdoğan: "Burada sandık var, demokrasi gücünü halktan alır. Bu da milli iradedir. Sistem Türkiye'nin demokratik tarihinde bir dönüşümü temsil ediyor" dedi.