Gündem Ruhsatsız sağlık faaliyetine yasak

Ruhsatsız sağlık faaliyetine yasak

Sağlık Bakanı Akdağ, kaçak sağlık faaliyetlerine asla göz yumulmadığını söyledi. Akdağ, "15 diş hekimi, 77 hekim olmak üzere 92 kişinin izinsiz sağlık hizmeti vermeye çalıştıkları tespit edilmiştir. Bu kişilerin faaliyetleri sonlandırılmıştır" dedi.

Fazlı Şahan Yeni Şafak
Sağlık Bakanı Recep Akdağ, merdiven altı tabir edilen yerlerde kaçak sağlık faaliyeti yürüten işyerlerinin faaliyetlerine son verildiğini söyledi. Bakan Akdağ, Suriyeli hekimlerin, Bursa'da kuaför görünümlü kaçak hastane açtıkları yönündeki haberlerin kamuoyuna yansımasının ardından konuyu Meclis gündemine taşıyan CHP'li Nurhayat Kayışoğlu'nun sorularını cevap verdi. Akdağ, “Bakanlığımıza bağlı İl Sağlık Müdürlüklerine yapılan şikayetler üzerine veya yapılan rutin denetimler neticesinde izinsiz sağlık hizmetinin sunulmasının tespit edilmesi halinde bu yerler mühürlenmekte, ilgililer hakkında savcılığa suç duyurusunda bulunulmaktadır” bilgisini verdi.

SAVCILIKLARA SUÇ DUYURUSU

Yapılan denetimlerin sonuçları hakkında da bilgi veren Sağlık Bakanı Recep Akdağ, “Üke genelinde 15 diş hekimi, 77 hekim olmak üzere 92 kişinin izinsiz sağlık hizmeti vermeye çalıştıkları tespit edilmiştir. Bu kişilerin faaliyetleri sonlandırılmakla beraber cumhuriyet savcılıklarına suç duyurusunda bulunulmuştur, Ülkemizde, Suriyeliler de dahil olmak üzere izinsiz sağlık hizmeti sunulması halinde, kanunlar gereğince ruhsatsız olarak sağlık hizmeti sunan veya yetkisiz kişilerce sağlık hizmeti verdirenler hakkında savcılığa suç duyurusunda bulunulmakta ve bu yerler kapatılmaktadır” dedi.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.