Gündem Saatte 200 bin soyağacı sorgusu yapıldı

Saatte 200 bin soyağacı sorgusu yapıldı! e-Devlet alt-üst soy nasıl sorgulanır?

Saatte 200 bin soyağacı sorgusu yapıldı

"Alt-üst soy raporu"na vatandaşlarca yine yoğun ilgi gösterildi. e-Devlet'te soyağacı sorgulama sayfası yeniden kullanıma açıldığı andan bu sabah saat 08.00'e kadar yaklaşık 1 milyon 400 bin belge üretildi.

AA
e-Devlet
e-Devlet

"Alt-üst soy raporu" sorgulama sayfası kullanıma yeniden açıldı. Bu sabah saat 08.00'e kadar yaklaşık 1 milyon 400 bin belge üretildi.

e-Devlet'ten alınmaya başlanan ve aşırı yoğunluktan dolayı geçici olarak durdurulan "alt-üst soy raporu"nun paylaşımı gece yeniden başladı.

  • "Alt-üst soy raporu"na vatandaşlarca yine yoğun ilgi gösterildi. e-Devlet üzerinden gece kullanıma açıldığı dakikadan itibaren bu sabah 08.00'e kadar 1 milyon 400 bin belge üretildi. Vatandaşlarca saatte yaklaşık 200 bin belge oluşturuldu.

Üretilen belgelerde kişilerin yalnızca kendilerine ait alt-üst soy bilgileri yer alıyor. Belgelerde, 6698 Sayılı "Kişisel Verilerin Korunması Kanunu" gereğince kardeşler gibi yan soylarına ait bilgiler ise e-Devlet üzerinden paylaşılmıyor.

SOY AĞACI SORGULAMA SAYFASI İÇİN TIKLAYINIZ...

e-Devlet soy ağacını sorgulayamayanlar dikkat
GÜNDEM
e-Devlet soy ağacını sorgulayamayanlar dikkat

e-Devlet soy ağacı sorgulama girişi
GÜNDEM
e-Devlet soy ağacı sorgulama girişi

/**/

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.