GündemSamatya Zeytinburnuna geldi

Samatya Hastanesi Zeytinburnu'na da açıldı

Samatya Zeytinburnu'na geldi

İstanbul Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde (Samatya Hastanesi) oluşan yoğunluğun azaltılması amacıyla hastaneye bağlı Zeytinburnu Semt Polikliniğinin açılışı gerçekleştirildi.

Yeni Şafak
Poliklinikte ortopedi, dahiliye, göz, kulak burun boğaz, beyin cerrahi, nöroloji, kadın hastalıkları, üroloji ve genel cerrahi branşlarında 30 doktorun vatandaşlara hizmet verecek.
Poliklinikte ortopedi, dahiliye, göz, kulak burun boğaz, beyin cerrahi, nöroloji, kadın hastalıkları, üroloji ve genel cerrahi branşlarında 30 doktorun vatandaşlara hizmet verecek.

İstanbul Eğitim ve Araştırma Hastanesinde oluşan yoğunluğun azaltılması amacıyla hastaneye bağlı Zeytinburnu Semt Polikliniğinin açılışı gerçekleştirildi.
Yenidoğan Mahallesi'ndeki polikliniğin açılışına, Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın, İstanbul Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Özgür Yiğit, Kızılay Genel Başkanı Dr. Kerem Kınık, sağlık çalışanları ve çok sayıda vatandaş katıldı. Açılışta İstanbul Eğitim ve Araştırma Hastanesinin Zeytinburnu'nda yaşayan birçok hastası olduğunu ve polikliniğinin ilçede hizmete başlamasının vatandaşlar için büyük kolaylık olacağına dikkat çekildi. Poliklinikte ortopedi, dahiliye, göz, kulak burun boğaz, beyin cerrahi, nöroloji, kadın hastalıkları, üroloji ve genel cerrahi branşlarında 30 doktorun vatandaşlara hizmet verileceği ifade edildi. Ardından ise protokol üyeleri iklimlendirme ve birçok teknoloji kullanılarak akıllı bina olarak inşa edilen polikliniğin içerisini gezerek yetkililerden bilgi aldı.

"30 doktorumuz burada sağlık hizmeti verecek"

Polikliniğin ilçedeki hastaların ihtiyaçlarına büyük oranda cevap vereceğini ve açılışını gerçekleştirmekten duyduğu memnuniyeti dile getiren Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın, "Burada Türk Kızılayımızla birlikte yaptığımız binada Samatya Hastanemizin hizmeti olacak. 20 tane poliklinik ve 30 tane doktorumuz burada sağlık hizmeti verecek. Bir açılış yapıyoruz bir yandan ya bir temel atma merasimini gerçekleştiriyoruz. 15 Temmuz Meydanımıza yakın noktada yaklaşık 2 ay önce inşaatı başlayan bir binamız var, Zeytinburnu Gençlik Merkezi, onun resmi temel atma törenini de bugün gerçekleştiriyoruz" ifadelerini kullandı.

"Hizmeti vatandaşların ayağına getirdiler"

Polikliniğin birçok kurumun işbirliği içinde yürüttüğü çalışmalar sonrasında açılarak vatandaşa hizmet vermeye başlayacağını belirten İstanbul Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Özgür Yiğit, "Bugün yıkılıp yeniden yapılan binanın yeniden hizmete girişi için bir araya gelmiş bulunuyoruz. Binanın sahibi Türk Kızılayı ama bunun yıkılıp yeniden yapılması için desteklerini esirgemeyen Zeytinburnu Belediyesi, hizmeti verecek olan ise İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü İstanbul Eğitim ve Araştırma Hastanesi bu; 3 kurumun bir araya gelerek ortaya çıkardığı bir hizmettir. Hizmeti vatandaşların ayağına getirdiler" diye konuştu.

Sigaradan kurtulmanın yolu bu değil
HAYAT
Sigaradan kurtulmanın yolu bu değil

AYM'deki törende Erdoğan ve Kılıçdaroğlu tokalaştı
Gündem

AYM'deki törende Erdoğan ve Kılıçdaroğlu tokalaştı

Anayasa Mahkemesi'nin 56. Kuruluş Yıl Dönümü nedeniyle tören düzenlendi. Törene Cumhurbaşkanı Erdoğan da katıldı. Salondakilerle tokalaşan Erdoğan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile de tokalaştı. Kılıçdaroğlu'nun tokalaşma sırasında yere bakması dikkat çekti.
'Çukur'a polis baskını
Hayat

'Çukur'a polis baskını

İstanbul Narkotik polisi, aralarında Avcılar, Beylikdüzü, Bahçelievler ve Fatih’in bulunduğu birçok ilçede 48 uyuşturucu satıcısına yönelik eş zamanlı operasyon yaptı. Ünlü televizyon dizisinin çekildiği Çukur mahallesinin de operasyon yapılan semtlerden biri olması dikkat çekti.
BBP'den Abdullah Gül'e adaylık uyarısı: 2007'yi hatırla
Gündem

BBP'den Abdullah Gül'e adaylık uyarısı: 2007'yi hatırla

AK Parti - BBP görüşmesinden sonra açıklama yapan BBP lideri Destici, 'Cumhur ittifakı'na destek verecekleri tekrarlayarak Abdulalh Gül'ün adaylık ile ilgili gazetecilerin sorusuna "Sayın Gül bir değerimiz. Fakat onun da çok yıpratılmaması gerekir. Sayın Gül 2007'ye dönmeli. Şimdi o döneme baktığımızda 367 krizi vardı. Krizin öncesinde bir tarafta Cumhur İttifakı'nın başında kendisini 'Kardeşim' diye aday gösteren Erdoğan var. Bu tarafta 367 krizini çözen Devlet Bahçeli var. Yine hiç tereddüt etmeden Gül'ü destekleyen BBP var. Öbür tarafta 367 krizini çıkarıp seçilmemesi için her yolu denemiş kişiler var. Sayın Gül kararı bu yönde verir diye düşünüyorum" dedi.
Filistinli bilim adamının naaşı Gazze'ye gelecek
Dünya

Filistinli bilim adamının naaşı Gazze'ye gelecek

Filistin'in Kahire Büyükelçisi Luh, Malezya'da uğradığı suikast sonucu hayatını kaybeden bilim adamı Batş'ın naaşının defin işlemi için Refah Sınır Kapısı'ndan Gazze'ye nakline Mısır yönetiminin izin vereceğini duyurdu.
Murat Ülker: Koç bile sordu, kovsalar gitmem
Ekonomi

Murat Ülker: Koç bile sordu, kovsalar gitmem

Toplam 6.5 milyar dolar büyüklükteki 400 farklı krediyi tek bir krediye indirgemek ve vadesini uzatmak için bankalarla anlaşma masasında olduğunu açıklayan Yıldız Holding Yönetim Kurulu Başkanı Murat Ülker, ''Varlıklarım borcun tamamını kapatır. Üstüne de bana 15 milyar lira kalır'' dedi. Rahmi Koç'un bile kendisine, “Artık Londra’da mı yaşıyorsunuz?” diye sorduğunu da söyleyen Ülker, ''Ben Türkiye’deyim, bir yere gittiğim yok, Kovsalar gitmem...'' dedi.