Gündem Şanlıurfada çöpte bomba bulundu

Şanlıurfa'da çöpte bomba bulundu

Şanlıurfa'nın Viranşehir ilçesinde çöp konteynerinde tahrip gücü yüksek el yapımı bomba bulundu. Emniyet Müdürlüğü yetkilileri, detaylı inceleme için Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü'ne götürülecek olan patlayıcının cinsinin ve pet şişelerde parmak izi incelemesinin yapıldıktan sonra imha edileceğini belirtti.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi IHA
Şanlıurfada çöpte bomba bulundu
Viranşehir Belediyesi temizlik görevlileri, Emiroğlu Mahallesi'ndeki konteyneri çöp kamyonuna boşalttıktan sonra bir poşette birbirine bağlı pet şişeleri fark edince durumu polise bildirdi. İhbar üzerine mahalleye gelen polis, bölgede zırhlı araçlarla önlem aldı ve vatandaşları uzaklaştırdı

Patlayıcı olma ihtimali üzerine bölgedeki telefon sinyallerini kesen polis, daha sonra pet şişeleri "Drone" adı verilen cihazla havadan görüntüledi. Havadan çekilen görüntülerde pet şişelerin birbirine bağlı olduğunu ve içinde patlayıcı olduğunu saptayan polis, bomba imha uzmanlarına haber verdi. Çağrı üzerine Şanlıurfa'dan gelen bomba imha uzmanları, pet şişeleri inceledi. Birbirine bağlı olan pet şişelerde fünye bulunduğu ve içindeki patlayıcının ise tahrip gücünün yüksek olduğu belirlendi.
Şanlıurfa'da çöpte bomba bulundu
FOTOĞRAF 8
Title
Viranşehir Belediyesi temizlik görevlileri, Emiroğlu Mahallesi'ndeki konteyneri çöp kamyonuna boşalttıktan sonra bir poşette birbirine bağlı pet şişeleri fark edince durumu polise bildirdi.
Title
İhbar üzerine mahalleye gelen polis, bölgede zırhlı araçlarla önlem aldı ve vatandaşları uzaklaştırdı.
Title
Patlayıcı olma ihtimali üzerine bölgedeki telefon sinyallerini kesen polis, daha sonra pet şişeleri Drone adı verilen cihazla havadan görüntüledi.
Title
Havadan çekilen görüntülerde pet şişelerin birbirine bağlı olduğunu ve içinde patlayıcı olduğunu saptayan polis, bomba imha uzmanlarına haber verdi.
Title
Çağrı üzerine Şanlıurfa'dan gelen bomba imha uzmanları, pet şişeleri inceledi. Birbirine bağlı olan pet şişelerde fünye bulunduğu ve içindeki patlayıcının ise tahrip gücünün yüksek olduğu belirlendi.
Title
Emniyet Müdürlüğü yetkilileri, detaylı inceleme için Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü'ne götürülecek ola patlayıcının cinsinin ve pet şişelerde parmak izi incelemesinin yapıldıktan sonra imha edileceğini bildirdi.
Title
İlçede önlemlerini artıran polis, patlayıcının kim ya da kimler tarafından çöp konteynırına bırakıldığını araştırıyor.
Title
Şanlıurfa'da çöpte bomba bulundu
Şanlıurfa'da çöpte bomba bulundu
Şanlıurfa'nın Viranşehir ilçesinde çöp konteynerinde tahrip gücü yüksek el yapımı bomba bulundu.


Emniyet Müdürlüğü yetkilileri, detaylı inceleme için Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü'ne götürülecek ola patlayıcının cinsinin ve pet şişelerde parmak izi incelemesinin yapıldıktan sonra imha edileceğini bildirdi. İlçede önlemlerini artıran polis, patlayıcının kim ya da kimler tarafından çöp konteynırına bırakıldığını araştırıyor.

Viranşehir'de çöp konteynerinde bomba bulundu
OYNAT 02:22
Viranşehir'de çöp konteynerinde bomba bulundu
Şanlıurfa'nın Viranşehir İlçesi'nde, çöp toplayan temizlik görevlileri konteyner içerisinde birbirine bağlı 7'si küçük, 1'i ise 5 litrelik pet şişelerde tahrip gücü yüksek el yapımı bomba ele geçirildi.


6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.