Gündem Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir Anadolu gemisi projesinde son aşama

Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir: Anadolu gemisi projesinde son aşama

Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir, 'Artık geri sayıma başladık' notuyla ANADOLU gemisi projesinde, Deniz Kabul Testlerine başlanıldığını açıkladı.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi Diğer
​Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir: Anadolu gemisi projesinde son aşama
Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir

Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir, "Anadolu gemimizde projenin son aşaması olan Deniz Kabul Testlerine başladık ve çeşitli sistemler için testler icra ediyoruz." paylaşımında bulundu.

Demir, "Doğrulama ve sertifikasyon faaliyetlerinden sonra envantere alacağımız ANADOLU'yla denizlerdeki gücümüze güç katacağız" ifadelerini kullandı.

Savunma Sanayii Başkanı Demir'den heyecanlandıran paylaşım: Mavi Vatan'a yeni muhafız
FOTOĞRAF 10
Title
Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir, \"Sürü İnsansız Deniz Aracı Projemizde yeni aşamaya geçtik!\" açıklamasında bulundu.<br><br>
Title
Demir, sosyal medya hesabı Twitter'dan yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:<br><br>
Title
\"Sürü İDA ailemizin yeni üyesi MİR ile ALBATROS-S birlikte görev icra ettiler. İki farklı boy ve kabiliyete sahip İDA'larımız ile oluşturduğumuz sürü mimarisini, sahada gerçekleştirdik.\"<br><br>
Title
Yaklaşık 7 metre boyundaki İDA, 40 knot üstünde hıza, 200 deniz mili üzerinde seyir menziline ve önemli miktarda faydalı yük kapasitesine sahip bulunuyor.<br><br>
Title
Sürü İDA, yerli ve milli özgün haberleşme sistemi, kontrol sistemi, çoklu haberleşme sistem mimarisi, GNSS ve haberleşme olmayan ortamda göreve devam edebilme gibi kabiliyetlerle çeşitli zorluk ve engellemelere karşı güvenle görevini sürdürebilecek.<br><br>
Title
İDA'lar, sürü halinde otonom seyir, otonom formasyon değişimi, engelli ortamda otonom seyir ve otonom görev icrası gibi özellikleriyle Mavi Vatan'ın koruyacak.
Title
kıyı emniyetinde önemli operasyonel kabiliyetler sunacak.
Title
Title
Title
Savunma Sanayii Başkanı Demir'den heyecanlandıran paylaşım: Mavi Vatan'a yeni muhafız
Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla Sürü İnsansız Deniz Aracı Projesi'nde yeni bir aşamaya geçtiklerini duyurdu.

Türkiye’nin mühimmat bırakan İHA’sı BOYGA ilk kez teslim edildi
FOTOĞRAF 8
Title
STM tarafından geliştirilen Havan Mühimmatı Taşıyan Döner Kanatlı İnsansız Hava Aracı (İHA) BOYGA'nın kabul testleri başarıyla tamamladı.
Title
Tüm test aşamalarını geriden bırakan BOYGA, güvenlik güçlerine teslim edildi.
Title
Gelişmeyi Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. İsmail Demir, sosyal medya hesaplarından şu ifadelerle duyurdu:<br><br>“Mehmetçiğe sahada büyük avantaj sağlayacak bir kabiliyeti daha envantere kazandırdık. Milli imkanlarla geliştirdiğimiz 81 mm mühimmat bırakabilen İHA BOYGA kabul testlerini başarıyla tamamladı ve güvenlik güçlerimize teslim edildi. Hayırlı olsun.”<br>
Title
BOYGA İLE HEDEFE TAM İSABET<br><br>STM'nin taktik mini İHA ürün ailesinin en son üyesi BOYGA, üzerinde taşıdığı MKE tarafından üretilen özelleştirilmiş, 81 mm havan mühimmatını, geliştirilmiş balistik kestirim algoritması sayesinde hedef üzerine tam isabetle bırakıyor.
Title
Terörle mücadele ve asimetrik savaş ortamında etkin bir şekilde kullanılabilecek BOYGA, havan mühimmatı ile 30 dakika havada kalma süresine sahip.
Title
BİN 500 METREYE ERİŞEBİLİYOR<br><br>Bin 500 metre uçuş irtifasına erişebilen BOYGA platformu, 5 kilometre menzilde görev yapmasının yanı sıra 15 kilo ağırlıkla tek er bir tarafından taşınabiliyor.
Title
2 Eksen gimbale olan BOYGA, HD 720P çözünürlükte ve 10x optik yakınlaştırma yeteneği olan bir kamera sistemine sahip.<br><br>
Title
C Bant datalink üzerinden 8 kilometre kontrol menzili bulunan BOYGA, 10.1 inç dokunmatik ekran üzerine inşa edilen yer kontrol istasyonundan kontrol edilmekte.
Türkiye’nin mühimmat bırakan İHA’sı BOYGA ilk kez teslim edildi
Türkiye'nin tam bağımsız savunma sanayii hedefleri doğrultusunda, T.C. Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı koordinasyonunda yürütülen çalışmalarda yeni bir proje daha başarılı şekilde güvenlik güçlerinin kullanımına sunuldu. Tüm test aşamalarını eksiksiz tamamlayan BOYGA, güvenlik güçlerine teslim edildi.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.