Gündem Şehidimizi uğurladık

Şehidimizi uğurladık

Gazetemizin foto muhabiri Mustafa Cambaz, hükümete karşı gerçekleştirilen darbe girişimi sırasında FETÖ'ye bağlı darbeci askerlerin açtığı ateş sonucunda hayatını kaybetti. Şehidimiz Cambaz, Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Camii'nde Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın da katıldığı törenle son yolculuğuna uğurlandı.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi Yeni Şafak
Şehidimizi uğurladık
Alparslan Cambaz babasını son yolculuğuna uğurluyor.
Fetullahçı Terör Örgütü'ne bağlı askerler, hükümete darbe girişiminde bulundu. İhanet dolu girişimde sivilleri bombalayan FETÖ'cü askerler İstanbul ve Ankara başta olmak üzere halka ateş açtı. İstanbul Çengelköy'de alçak darbeci askerlerin açtığı ateş sonucunda Yeni Şafak gazetesinin foto muhabiri Mustafa Cambaz, vurularak şehit oldu.

Çalışma arkadaşımız Cambaz'ın cenazesi, Topkapı Albayrak Holding binasına getirildi, mesai arkadaşlarından helallik alındı.

Merkez binasında gerçekleştirilen törene Albayrak Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Albayrak, İcra Kurulu Başkanı Mustafa Albayrak, Albayrak Holding Yönetim Kurulu Üyeleri Nuri, Muzaffer ve Kazım Albayrak, Albayrak Grubu Üst Yöneticisi Ömer Bolat katıldı. Ayrıca Yeni Şafak Genel Yayın Yönetmeni İbrahim Karagül, yazarlarımızdan Salih Tuna, Mehmet Şeker, Ayşe Böbürler, Fatma Barbarosoğlu, Özlem Albayrak, Yeni Şafak eski Genel Yayın Yönetmeni ve Karar Gazetesi yazarı Mustafa Karaalioğlu da bulundu. Anadolu Ajansı Genel Müdür Yardımcısı Metin Mutanoğlu, Star Gazetesi yazarı Halime Kökçe, Habertürk TV Genel Müdürü Veyis Ateş de törende bulunan isimler arasında dikkat çekti.

Helallik alınmasının ardından Cambaz'ın cenazesi dua ve tekbirler eşliğinde Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Tatbikat Camisi'ne götürüldü.

Burada
kılınan cenaze namazının ardından Cambaz'ın naaşı Çengelköy Mezarlığına götürülerek defnedildi.

Mustafa Cambaz, Başbakanlık Atatürk Kültür Merkezi Başkanlığınca Türkiye'deki bütün ulu camilerin fotoğraflarını çeken tek sanatçıydı.

Şehidimizi uğurladık
FOTOĞRAF 18
Title
Mustafa Cambaz'ın cenazesi Topkapı'da bulunan Albayrak Holding'e getirildi.
Title
Yeni Şafak gazetesinin foto muhabiri Mustafa Cambaz, vurularak şehit oldu.
Title
Mustafa Cambaz, Başbakanlık Atatürk Kültür Merkezi Başkanlığınca Türkiye'deki bütün ulu camilerin fotoğraflarını çeken tek sanatçıydı
Title
Çalışma arkadaşımız Cambaz'ın cenazesi, Topkapı Albayrak Holding binasına getirildi, mesai arkadaşlarından helallik alındı..
Title
İkindi namazına müteakip Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Camii'de kılınacak cenaze namazının ardından naaşı Çengelköy mezarlığına defnedilecek.
Title
.
Title
.
Title
.
Title
.
Title
.
Title
.
Title
.
Title
.
Title
.
Title
.
Title
.
Title
.
Title
.
Şehidimizi uğurladık
Gazetemizin foto muhabiri Mustafa Cambaz, hükümete karşı gerçekleştirilen darbe girişimi sırasında FETÖ'ye bağlı darbeci askerlerin açtığı ateş sonucunda hayatını kaybetti. Şehidimiz Cambaz gazete binamızda düzenlenen törenle son yolculuğuna uğurlandı.


"Hiç kimse onu somurturken görmedi"

Gazetenin yazarı Mehmet Şeker, yapılan programda "Mustafa aleyhinde konuşan veya 'O bana yanlış yaptı' diyen hiç kimseye rastlayamazsınız. Mustafa, İstanbul'a okumak için Gümülcine'den geldi. Yunan toprakları için askerlik yapmayan, geçici bir kimlikle (ikamet belgesi) Türkiye'de yaşayan Mustafa çok sevdiği bu topraklar için darbecilerden iki kurşun yedi ve şehit oldu. Çok sevdiği toprağa hepimizden önce gitti." dedi.

Yenişafak Haber Müdürü Recep Yeter "Şehadet şerbeti içerken bile hala tebessüm ediyordur. Ömründe bir kere bile somurtmadı. Hiç kimse onu somurturken görmedi. Hep güldü, hep güldürdü. Çok sevdiği iki şey vardı. Biri kedileri, diğeri ise Türkiye'nin 81 ilindeki camilerin fotoğraflarını çekmekti. Sevgi ve hoşgörü masalını uyduranlar, Mustafa'yı tanımış olsalardı nasıl bir yalanla yaşadıklarını anlarlardı." diye konuştu.

Albayrak Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Albayrak, peygamberlikten sonra en yüksek makamın şehitlik olduğunu belirterek, "Bu kardeşimiz için söylenecek çok fazla şey yok. Yüksek bir makam olan şehitlik mertebesine ulaşmıştır. Bundan sonra üzerimize düşen her şeyi yapacağız." ifadelerini kullandı.


6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.