Gündem Şehit Eren Bülbül için 4 bin km yol geldiler

Şehit Eren Bülbül'ün kabrini ziyaret etmek için 4 bin km yol geldiler

Şehit Eren Bülbül için 4 bin km yol geldiler

Danimarka’da yaşayan Aşkın Kibarkaya, ailesiyle 4 bin kilometre katedip şehit Eren Bülbül’ün Trabzon’daki kabrini ziyaret etti. Kibarkaya, amacının çocuklarına Eren Bülbül'ün kahramanlığını öğretmek olduğunu açıkladı.

Haber Merkezi IHA
Şehit Eren Bülbül'ün kabri için Danimarka'dan gelen gurbetçi aile 4 bin km yol yaptı.
Şehit Eren Bülbül'ün kabri için Danimarka'dan gelen gurbetçi aile 4 bin km yol yaptı.

Danimarka'da yaşayan Aşkın Kibarkaya, ailesiyle 4 bin kilometre katedip şehit Eren Bülbül'ün Trabzon'daki kabrini ziyaret etti.

Danimarka'nın Odense kentinde özel bir şirkette işçi olarak çalışan Kahramanmaraşlı 42 yaşındaki Aşkın Kibarkaya, 11 Ağustos 2017 tarihinde Trabzon'un Maçka ilçesinde PKK'lı teröristlerle çıkan çatışmada şehit olan Eren Bülbül'ün mezarını ziyaret etmek için eşi Ayşe Kibarkaya, çocukları Arda, Alperen ve Ayas ile yola çıktı.

Eren Bülbül iyi ki varsın!
GÜNDEM
Eren Bülbül iyi ki varsın!

"Aileme Eren'in kahramanlığını anlatmak için yola çıktım"

Araçla 4 bin kilometre yol kateden Kibarkaya ailesi 4 günlük yolculuğun ardından şehit Eren Bülbül'ün mezarına gelerek dua ettiler. Aşkın Kibarkaya, "Aileme Eren'in kahramanlığını anlatmak için kendi aracımla Danimarka'dan yola çıktım. 4 günlük yorucu bir yolculuğun ardından şehit Eren Bülbül kardeşimizin kabrine ulaştık. Dualar ettik. Allah mekanını cennet eylesin" dedi.

Eren her yerde!
GÜNDEM
Eren her yerde!

/**/

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.