Gündem Halisdemir ismini yine kullandılar

Ömer Halisdemir ismini kullanan tantunici kapatıldı

Halisdemir ismini yine kullandılar

15 Temmuz'daki hain darbe girişiminin seyrini değiştiren isimlerden kahraman şehit Astsubay Ömer Halisdemir'in fotoğrafı ve ismini kullanan tantunici büyük tepki çekti. Adana Büyükşehir Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri tantuni tezgahındaki kahramanın fotoğrafı ve ismi çıkartıp, el koydu.

DHA
Şehit Ömer Halisdemir ismini kullanan tantunicinin tezgahı zabıta ekiplerince söküldü.
Şehit Ömer Halisdemir ismini kullanan tantunicinin tezgahı zabıta ekiplerince söküldü.

Merkez Seyhan ilçesi Öğretmenler Bulvarı'nda bir özel olarak dizayn edilen kamyonette, darbeci Tuğgeneral Semih Terzi'yi öldürerek 15 Temmuz kahramanı şehit Astsubay Ömer Halisdemir'in fotoğrafı ve ismini kullanarak yöresel tantuni satıldığı ihbarı üzerine Büyükşehir Belediyesi ekipleri harekete geçti.

Zabıta Müdürlüğü ekipleri, kahramanın fotoğrafı ile 'Halis Tantuni' adıyla tantuni satan seyyar tezgah işletmecisine müdahale etti.

Ömer Halisdemir ismi tescillendi
GÜNDEM
Ömer Halisdemir ismi tescillendi

Belediye ekipleri el koydu

  • Ekipler, üzerinde 'Halis Tantuni' yazan kahramanın fotoğraflı afişi kamyonetten söktü.
  • Satış yapılan kamyonete de el konuldu.
  • Tepki üzerine olay yerinden ayrılan ve adını açıklamayan seyyar satıcı, "Bunu milli duygularımla yapmıştım. Ticari bir kaygım yoktu" dedi.

Kurs reklamında da kullanılmıştı

Öte yandan kahraman şehit Astsubay Ömer Halisdemir'in fotoğrafı Şanlıurfa'da özel bir eğitim kurumunun reklam afişinde kullanılmış, tepki üzerine afiş kaldırılmıştı. Halisdemir'in kardeşi Soner Halisdemir, ağabeyinin fotoğrafının reklam afişinde kullanılmasına tepki gösterip, yasal işlem yapılacağını bildirmişti.

Şehit Ömer Halisdemir'e saygısızlık
HAYAT
Şehit Ömer Halisdemir'e saygısızlık

/**/

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.