Ramazan özel sayfa
  • İFTARA KALAN SÜRE 00:00:00
Gündem Serbest bırakılan istihbaratçı Basri Aktepe için tekrar yakalama kararı

Serbest bırakılan istihbaratçı Basri Aktepe için tekrar yakalama kararı

Bilgi Teknolojileri Kurumuna devredilen Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı ile MİT'te de görev yapan ve daha önce FETÖ üyeliğinden yargılanıp serbest bırakılan Basri Aktepe hakkında yakalama kararı çıkarıldı.

Haber Merkezi AA
Serbest bırakılan istihbaratçı Basri Aktepe için tekrar yakalama kararı - Son dakika haberleri
Arşiv: Basri Aktepe

Bilgi Teknolojileri Kurumuna (BTK) devredilen Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı (TİB) ile Milli İstihbarat Teşkilatında (MİT) da görev yapan ve Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) üyeliğinden yargılanan Basri Aktepe hakkında tutuklamaya yönelik yakalama kararı çıkartıldı.

FETÖ üyesi olduğu gerekçesiyle ihraç edilen ve Ankara 25. Ağır Ceza Mahkemesinde "silahlı terör örgütü üyeliği" suçlamasıyla tutuklu yargılanan Aktepe, davanın 7 Kasım'daki celsesinde ev hapsiyle serbest bırakılmıştı.

Ankara Cumhuriyet Başsavcıvekili Ender Coşkun, Aktepe'nin tutukluluğunun ev hapsine çevrilmesi kararına itiraz etti.

İtirazı değerlendiren Ankara 26. Ağır Ceza Mahkemesi, itirazı haklı bularak Aktepe hakkında tutuklamaya yönelik yakalama kararı verdi.

Tahliye

Aktepe, tutuklu yargılandığı Ankara 25. Ağır Ceza Mahkemesindeki davanın 7 Kasım'daki celsesinde, eski İstihbarat Daire Başkanı Sabri Uzun ve eski Emniyet Genel Müdürlüğü İstihbarat Daire Başkan Yardımcısı Gürsel Aktepe tanık olarak dinlenmişti.

Tanık beyanlarının ardından ara kararını açıklayan mahkeme heyeti, Aktepe'nin tutukluluğunun ev hapsine çevrilmesine karar vererek duruşmayı ertelemişti.

Aktepe, "FETÖ üyesi olmak" suçundan 15 yıla kadar hapis istemiyle yargılanıyor.

FETÖ'cü eski savcıya hapis cezası verildi
GÜNDEM
FETÖ'cü eski savcıya hapis cezası verildi

İstanbul'da 9 DEAŞ'lı terörist yakalandı
GÜNDEM
İstanbul'da 9 DEAŞ'lı terörist yakalandı
Abone Ol Google News

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.