Gündem Sezai Karakoça dua

Sezai Karakoç’a dua

Sezai Karakoç, kabrinin de bulunduğu Şehzadebaşı Camisi’nde anıldı. Sabah namazıyla camiye giden okurları ve sevenleri dua etti, Kur’an okudu.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi Yeni Şafak
​Sezai Karakoç’a dua ​
Okunan Kur’an-ı Kerim ve edilen duaların ardından Sezai Karakoç’un “Gün Doğmadan Şehzadebaşı’nda” adlı şiiri okundu.

Mütefekkir, şair ve yazar Sezai Karakoç için kabrinin de bulunduğu Şehzadebaşı Camii’nde Kur’an-ı Kerim okundu. Sevenlerinin 21 Kasım Pazar günü sabah ezanında gittiği camide, kılınan namazın ardından Karakoç için Kur’an-ı Kerim okunarak dua edildi.

Adalet Bakanı Gül merhum şair ve yazar Sezai Karakoç'un kabrini ziyaret etti
OYNAT 00:37
Adalet Bakanı Gül merhum şair ve yazar Sezai Karakoç'un kabrini ziyaret etti
Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, 16 Kasım'da vefat eden Türk edebiyatının önemli isimleri arasında yer alan mütefekkir, şair ve yazar Sezai Karakoç'un kabrini ziyaret etti. Bakan Gül, merhum şair Sezai Karakoç'un mezarı başında dua etti. Bakan Gül'e ziyareti sırasında Adalet Bakan Yardımcısı Zekeriya Birkan da eşlik etti.

Hayatını büyük bir yalnızlıkla yaşayan rahmetli Şair’e sevenleri yine imzasız, isimsiz ve protokolden uzak bir program ile dua ettiler. Okunan Kur’an-ı Kerim ve edilen duaların ardından Sezai Karakoç’un “Gün Doğmadan Şehzadebaşı’nda” adlı şiiri okundu.

Sezai Karakoç
Sezai Karakoç

Şehzadebaşı Camii’ndeki Kur’an-ı Kerim tilavetine çok sayıda vatandaş katıldı. Zamanını ve ötesini etkileyen biri olan şairin mefküresi, insanlara ilham olmaya ve düşünce dünyasına katkıda bulunmaya dün olduğu gibi bugün de devam ediyor.

Üstat Sezai Karakoç kırık gözlüğünü telle tuttururdu
GÜNDEM
Üstat Sezai Karakoç kırık gözlüğünü telle tuttururdu

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.