Gündem Şirinevlerdeki toplu taşıma yoğunluğu yollara taştı

Şirinevler'deki toplu taşıma yoğunluğu yollara taştı

Sefer yapılamayan metro durakları nedeniyle İstanbul Şirinevler'deki yoğunluk, hafta sonu daha da arttı. Toplu ulaşım durağında öğleden sonra yoğunluk oluştu. Kaldırımda yer kalmayınca insanlar yollara taştı.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi DHA
Şirinevlerdeki toplu taşıma yoğunluğu yollara taştı
Şirinevler D-100 Karayolu Ankara istikameti yan yol.

İstanbul'da Yenikapı-Atatürk Havalimanı metro hattında geçen yıl Eylül ayında başlatılan metro entegre çalışmaları nedeniyle seferler Yenikapı ve Ataköy-Şirinevler durakları arasında gerçekleştiriliyor. Sefer yapılamayan duraklara da vatandaşlar otobüslerle ücretsiz şekilde taşınıyor.

METRELERCE KUYRUK

Ancak bu durum, toplu taşıma durakları önünde kalabalıklara ve metrelerce uzunlukta kuyruğa neden oluyor. Hafta sonunun da etkisiyle Şirinevler'deki toplu taşıma duraklarında yoğunluk had safhaya ulaştı.

YOLLARA TAŞTI

Şirinevler D-100 Karayolu Ankara istikameti yan yoldaki toplu ulaşım durağında öğleden sonra yoğunluk oluştu. Kaldırımda yer kalmayınca insanlar yollara taştı. Atatürk Havalimanı'nda düzenlenen TEKNOFEST'e giden araçların da buradan kalkmasıyla yoğunluk arttı.

Şirinevler Meydanı'nda metrelerce toplu ulaşım kuyruğu: Bu bir işkence
FOTOĞRAF 11
Title
Yenikapı-Atatürk Havalimanı metro hattında geçen yıl Eylül ayında başlatılan metro entegre çalışmaları nedeniyle seferler Yenikapı ve Ataköy-Şirinevler durakları arasında gerçekleştiriliyor. Sefer yapılamayan duraklara da vatandaşlar otobüslerle ücretsiz şekilde taşınıyor.
Title
Ataköy-Şirinevler durağında yolculuğu sona eren vatandaşlar Şirinevler otobüs durağından kaldırılan ücretsiz otobüslerle Yenibosna, Dünya Ticaret Merkezi-İstanbul Fuar Merkezi ve Atatürk Havalimanı durağına gidiyor. Yolcuların sayısının fazlalığı ise Şirinevler Meydanı ve ara sokaklarına kadar uzanan metrelerce kuyruğa neden oluyor.
Title
Dünya Ticaret Merkezi'ndeki kursuna gitmeye çalışan Bahadır Bilal Demirci, Hem sefer sayısı yeterli değil hem eskiden metromuz vardı, o çok fazla insan alabiliyordu kapasitesi vardı. Otobüslerin kapasitesi yok ki, çok sefer olsa ne olur kapasite olmadıktan sonra. Zaten tıkış tıkış gidiyoruz, burası bir işkence, içerisi daha beter bir işkence oluyor zaten dedi.
Title
Atatürk Havalimanı'ndaki işine yetişmeye çalışan bir kadın ise, Metro kapandıktan sonra böyle oluyor, zaman zaman daha çok oluyor. Sağmalcılar'dan gelip, Atatürk Havalimanı'na gidiyorum. Dünya Ticaret Merkezi çalışanları, gümrük çalışanları, havalimanı çalışanları hep buradan gidiyor. Şu anda benim işe yetişmeme gerekiyor ama bekliyorum. Trafik olmasa 7 dakika gidiyorum buradan. Ama trafik olduğu için bekliyoruz maalesef, işe de geç kalıyoruz şeklinde konuştu.
Title
Beylikdüzü'ndeki evinden Atatürk Havalimanı'ndaki işine giden Türkan İkikat, Bu saatlerde genelde böyle oluyor. Metro kapandığında beri bir 8 ay olmuştur burası böyle. Kuyrukta bekleme 20 dakika oluyor, bazıları otobüsün içi yoğun olunca binmiyor dedi.
Title
Title
Title
Title
Title
Title
Şirinevler Meydanı'nda metrelerce toplu ulaşım kuyruğu: Bu bir işkence
Sefer yapılamayan metro durakları nedeniyle Şirinevler'de metrelerce otobüs kuyruğu oluşmaya başladı. Kalabalık havadan da görüntülendi. Dünya Ticaret Merkezi'ndeki kursuna gitmeye çalışan Bahadır Bilal Demirci, "Hem sefer sayısı yeterli değil hem eskiden metromuz vardı, o çok fazla insan alabiliyordu kapasitesi vardı. Otobüslerin kapasitesi yok ki, çok sefer olsa ne olur kapasite olmadıktan sonra. Zaten tıkış tıkış gidiyoruz, burası bir işkence, içerisi daha beter bir işkence oluyor zaten" dedi.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.