Gündem Skandal uçuşa 6 yıl hapis istemi

Skandal uçuşa 6 yıl hapis istemi

Atatürk Havalimanı üzerinde izinsiz insansız hava aracı (Drone) uçuran Aspet Manukyan hakkında başlatılan soruşturma tamamlandı. Savcı, "Trafik güvenliğini tehlikeye soktuğu" gerekçesi ile Manukyan hakkında 6 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açtı.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi DHA
Skandal uçuşa 6 yıl hapis istemi

Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü’nün, Atatürk Havalimanı üzerinde uzaktan kumandalı drone uçuran Aspet Manukyan (27) hakkında yaptığı suç duyurusu sonuçlandı. Bakırköy Cumhuriyet savcısı Ziya Kavruk tarafından hazırlanan iddianamede, şüpheli Aspet Manukyan’ın, izinsiz olarak Atatürk Havalimanı üzerinde drone uçurarak havalimanı sahasını izinsiz olarak işgal ettiği belirtildi. Manukyan’ın bu eylemi ile sivil havacılık kurallarını da ihlal ettiği belirtilen iddianamede, "Bu durumun havalimanında inen ve kalkan uçaklar yönünden tehlike oluşturduğu, şüphelinin savunmasında suçu kabule yönelik anlatımda bulunduğu böylece üzerine atılı suçu işlediği" kaydedildi. Savcı Kavruk, Manukyan’ın ‘trafik güvenliğini tehlikeye sokma’ suçundan 1 yıldan 6 yıla kadar hapis cezası istemiyle yargılanmasını istedi. İddianamenin gönderildiği Bakırköy 35. Asliye Ceza Mahkemesi, iddianameyi kabul etti.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.