Gündem Sokakta çalıştırılan7 bin çocuğa ulaşıldı

Sokakta çalıştırılan 7 bin çocuğa ulaşıldı

Bakanlık, çocukların sokakta çalıştırılmasının önlenmesi konusunda başlatılan uygulama kapsamında, 117 mobil ekiple sokakta çalışan ya da çalıştırılan 7 bin 965 çocuğa ulaştı.

Haber Merkezi Yeni Şafak
Sokakta çalışan ya da zorla çalıştırılan 7 bin 965 çocuğa ulaşıldı.
Sokakta çalışan ya da zorla çalıştırılan 7 bin 965 çocuğa ulaşıldı.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, sokaklarda mendil satarak, kavşaklarda arabaların camlarını silerek, sokakta risk altında çalışan, çalıştırılan çocukların korunması ve topluma kazandırılması için çalışmalarını sürdürüyor. Sokakta çeşitli nedenlerle risk altında bulunan çocukların korunması ve topluma kazandırılmaları amacıyla yürütülen çalışmalar kapsamında mobil ekipler oluşturuldu. 117 mobil ekiple sokakta çalışan ya da zorla çalıştırılan 7 bin 965 çocuğa ulaşıldı.

EĞİTİM, REHBERLİK VE MADDİ DESTEK SAĞLANDI

Çalışmalar kapsamında, 231 çocuğun ailesi hakkında adli işlem başlatıldı, 3 bin 626 çocuk hakkında eğitim, rehberlik ve danışmanlık tedbirleri alındı. Bin 965 çocuğun ailesine vakıflar aracılığı ile destek sağlandı. Bin 955 çocuğun ailesine yönelik rehberlik hizmeti verildi.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.