|
Gündem

Sosyal medya boşanma nedeni oldu

İstanbul'da iki yıllık evli çift arasında yaşanan sorunlar mahkemede sonlandı. Mahkemeye başvuran kadın, "Sürekli eski kız arkadaşlarından bahsedip sosyal medyada vakit geçiriyor. Bana hakaret edip ailesine karşı korumuyor" diyerek dava açtı. Davalı koca ise "Eşim aşırı kıskanç, sahte sosyal medya hesabı açarak bana eski kız arkadaşımmış gibi mesaj gönderdi" diyerek şikayetçi oldu. Mahkeme, kocayı ağır kusurlu, kadını ise az kusurlu buldu, boşanmaya hükmetti.

Yeni Şafak
Yeni Şafak
15:16 . 15/10/2018 Pazartesi
Diğer
Mahkeme, sosyal medya hesapları yüzünden davalık olan çiftin boşanmasına karar verdi.

Mahkeme, sosyal medya hesapları yüzünden davalık olan çiftin boşanmasına karar verdi.

İstanbul'da yaşayan iki yıllık evli çift, sosyal medya yüzünden davalık oldu. Kocasının evliliklerinin başından itibaren eve geç geldiğini iddia eden İ.Y., "Sürekli eski kız arkadaşlarından bahsederek manevi duygularımla oynuyor. Sürekli sosyal medyada zaman geçiriyor. Bana hakaret edip ailesine karşı korumuyor" dedi. İ.Y. açtığı davada düğünde takılan takıların da iadesini talep etti.

Sahte hesapla mesaj gönderdi

Habertürk'ün haberine göre, eşinin iddialarının asılsız olduğunu belirten B.Y. ise, "Ailemden ayrı yaşıyoruz. Bu yöndeki iddialar asılsızdır. Aşırı kıskançlıkları nedeniyle sorunlar yaşanıyor. Sahte bir sosyal medya hesabı açarak eski kız arkadaşımmış gibi mesajlar attı. Aile birliğinin devamı için gerekli tüm sorumluluklarımı yerine getiriyorum. Kusurlu taraf davayı açan eşimdir" ifadelerini kullandı.

Mahkeme kocayı ağır kusurlu buldu

  • Mahkeme davalı kocanın, eski sevgililerinden bahsetmesi, eşine karşı hakaret edip ailesinin baskıcı davranışlarına karşı sessiz kaldığını belirterek davalı eşle ilgilenmeyip sosyal medya ortamında çok fazla zaman geçirmesinin ağır kusur olduğuna hükmetti.

Mahkeme, davacı kadının da aşırı kıskanç davranması ve sahte sosyal medya hesabı açarak davalı kocanın eski kız arkadaşıymış gibi mesaj atmasının da eşine göre az kusurlu olduğuna karar verdi.

Mahkeme, kadına düğünde takılan ziynetlerin iadesine ve 500 TL nafaka verilmesine de hükmetti.

#Mahkeme
#Sosyal medya
#Boşanma
4 yıl önce
default-profile-img
Sosyal medya boşanma nedeni oldu
Deprem bölgesi için iki hayati çağrı: Telefon ve araçları kullanmayın
Adana'daki depremden ilk görüntüler: Enkaz başında arama çalışmaları başladı
7.4 büyüklüğündeki deprem Lübnan'da da hissedildi
Fahrettin Altun'dan deprem açıklaması: Resmi kuruluşların bilgilendirmeleri takip edilmeli
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu: Malesef hayatını kaybeden vatandaşlarımız var