Gündem Tahşiye kumpasçısı 18 şüpheli sorguda

Tahşiye kumpasçısı 18 şüpheli sorguda

Tahşiyeciler grubuna yönelik kumpas soruşturması kapsamında düzenlenen ikinci operasyonda gözaltına alınan 18 şüphelinin savcılık sorguları sürüyor. Hakkında gözaltı kararı bulunan 2 şüpheli polis ise hala firarda.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi Yeni Şafak
Tahşiye kumpasçısı 18 şüpheli sorguda
Paralel Devlet Yapılanması soruşturması kapsamında, 2009 yılında ''Tahşiyeciler'' olarak bilinen gruba yönelik düzenlenen operasyonda ''suç ve delil uydurdukları'', ''kumpas kurdukları'' iddiasıyla yapılan ikinci operasyonda gözaltına alınan 18 şüpheli polisin savcılık sorguları devam ediyor.

YENİ DELİLLER BULUNDU

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosu'nca yürütülen “Tahşiyeciler” grubuna yönelik kumpas soruşturmasında, yeni deliller elde edildi. Bu yeni bulgular doğrultusunda 15 ilde düzenlenen ikinci operasyonda gözaltına alınan 18 şüpheli polisin savcılık sorguları, emniyette sürüyor. Hakkında gözaltı kararı bulunan 2 şüpheli polis ise henüz yakalanamadı.
Aralarında bir emniyet müdürü, 2 amir, 3 komiserin de bulunduğu 20 kişilik gözaltı listesinde, ''Tahşiyeciler'' grubuna ait evde bulunan bombalarda parmak izleri tespit edilen iki polis memuru da yer alıyor.

POLİSLER ŞÜPHELİ

Listede, “Tahşiyeciler” grubuna operasyon düzenleyen ekibin yanı sıra, istihbarat polislerinin de yer aldığı öğrenildi. HTS kayıtları incelendiğinde operasyonun düzenlendiği “Tahşiyeciler” grubuna ait evin civarında, şüpheli istihbarat polislerinin de bulunduğu belirlendi.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.