Gündem Terör ortak belamız

Terör ortak belamız

Ankara’nın güvenliğiyle Paris ve Brüksel’in güvenliğinin birbirinden ayrı düşünülemeyeceğini söyleyen Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan, “Terör insanlığın ortak bir belasıdır” dedi.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi Yeni Şafak
Terör ortak belamız
Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan, “Terör insanlığa kast etmektedir, insanlığın ortak bir belasıdır. Bu yüzden Ankara'nın güvenliğiyle Paris ve Brüksel'in güvenliği birbirinden ayrı düşünülemez. Artık bu konuda ortak bir dayanışma ve mücadele anlayışının gelişmesi gerekiyor. Bazı Avrupa ülkelerinde 'bana dokunmayan yılan bin yaşasın' anlayışı var. Bu anlayış artık değişmeli. O yılan bir gün geliyor, seni de sokuyor.” dedi.

'BUYUR GEL' DERLER Mİ

Türkiye'de gerçekleşen terör saldırılarıyla Brüksel'deki patlamalar arasında bir fark olmadığını dile getiren Akdoğan, “DEAŞ, en son Brüksel ve Paris saldırılarını yaptı. DEAŞ herhangi bir Avrupa ülkesinde yardım toplasa, televizyon açsa, dernek kursa, 'buyur gel' derler mi?, 'gel faaliyet göster' derler mi?" dedi.

ÇİFTE STANDARDA SON VERİN

Akdoğan, "DEAŞ olunca 'terör örgütüdür', peki PKK terör örgütü değil mi? Avrupa Birliği, PKK'yı terör örgütü ilan etmedi mi? Onun o tür faaliyetlerinde bulunmasına ne diyorsunuz? Burada artık çifte standarda son verilmesi gerekiyor. Terörist teröristtir, bunun iyisi kötüsü olmaz. Kime hedef aldığına göre değişmez.” ifadelerini kullandı.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.