Gündem Terörle mücadele kadar kalkınma da önemli

'Terörle mücadele kadar kalkınma da önemli'

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Arslan, "Sadece silahlı mücadele ile ülkeyi korumak yetmiyor, ülkenin kalkınması ve güçlenmesini sağlamak da bir o kadar önemli" dedi.

Haber Merkezi IHA
​Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Arslan,
​Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Arslan,

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı

Ahmet Arslan, Ardahan’daki çalışmaları yerinde inceleyerek, ilgililerden bilgi aldı.

Arslan, incelemelerinin ardından yaptığı açıklamada, "Türkiye’nin her yerini ulaşılabilir, erişilebilir yapmak adına biz 780 bin kilometrekarenin her yerinde çalışıyoruz. Bugün de serhat ilimiz Ardahan’da, Çıldır ilçemizde Gürcistan’a giden Aktaş Sınır Kapısı’ndaki yolun standardını yükseltmek, virajlar ve yokuşlardan kurtarmak, özellikle de kışın çetin şartlarında sürücü ve araçların burada sıkıntı yaşamaması adına bu bölgeyi bir tünelle geçiyoruz. Bu tünel 2 bin 300 metrelik iki tane tüpten oluşuyor. İki gidiş iki geliş toplam dört şerit olacak. 2300 metrelik tünelimizin temelini bir yıl önce temelini attık. 2018 Haziran’da da ışık göreceğini o günden taahhüt etmiştik. Hedefimiz 16.3 kilometrelik tünel dahil bu yolun tamamını 2018 sonunda bitirip insanımızın hizmetine sunmuş olmak" dedi.

Bakan Arslan, konuşmasına şöyle devam etti:

’’Karayolları Genel Müdürlüğünden başlayarak Bölge Müdürlüğü çalışma ekipleri, mühendisi, teknisyeni, teknikeri işçisi asıl benim çalışma arkadaşlarım. Onlar olmadan başarıyı elde etme şansımız yok. Onların her birine tek tek teşekkür ediyorum. Çok önemli bir görev ifa ediyorsunuz. Yani güvenlik güçlerimiz ister içeride ister dışarıda ülkenin istiklali, istikbali, bekası için gözlerini kırpmadan şehit olmaya gidiyorlar. Allah onlardan razı olsun, Rabbim şehitlerden razı olsun. Ama sizde çok önemli kutsal bir görev yapıyorsunuz. Sadece silahlı mücadele ile ülkeyi korumak yetmiyor, ülkenin kalkınmasını, ülkenin güçlenmesini sağlamak da bir o kadar önemli. Sizler de bunu yapıyorsunuz. Allah sizlerden razı olsun."

Abone Ol Google News
TEI'den Türkiye'yi uçuracak motorlar: TUSAŞ yerli füze, İHA ve helikopter motoru projelerine hız kesmeden devam ediyor
Ekonomi

TEI'den Türkiye'yi uçuracak motorlar: TUSAŞ yerli füze, İHA ve helikopter motoru projelerine hız kesmeden devam ediyor

TUSAŞ Motor Sanayii AŞ (TEI), 35 yıllık teknik birikimi, sahip olduğu altyapı ve kalifiye iş gücüyle hem ulusal hem de uluslararası projelerde hedeflerine emin adımlarla ilerliyor. Bu yıl 25 adet T-70 Kara Şahin helikopteri motoru teslimatını planlayan şirket, bunlardan 14'ünü teslim etti. Anka, Akıncı ve Aksungur İHA'ları için tasarlanan TEI-PD170 motorunun 13 motorluk ilk parti seri imalatını gerçekleştiren şirket, yerli füze, insansız hava aracı ve helikopter motoru projelerine devam ediyor.
Hayatın, aşkın ve tutkunun şairi: Fars edebiyatının büyük dehası Sâdi Türkçe’de
Hayat

Hayatın, aşkın ve tutkunun şairi: Fars edebiyatının büyük dehası Sâdi Türkçe’de

Fars dili ve düşüncesinin en büyük dehalarından Sâdi Şirâzî’nin yaşamını ve eserlerini anlatan "Sadi: Hayatın, Aşkın ve Tutkunun Şairi” isimli eser Türkçe’de ilk kez yayımlanırken, onu tüm yönleriyle inceliyor. Düzyazıda ve şiirde en önemli klasik Fars dili kalemlerinden Sâdi, 13’üncü yüzyılda yaşadı, asırlar boyunca bilgeliğin ve sevginin simgesi olarak benimsendi.
Rus turistlerden Türkiye çağrısı: Hiç korkmadan çıkın gelin
Ekonomi

Rus turistlerden Türkiye çağrısı: Hiç korkmadan çıkın gelin

Tüm dünyayı etkileyen koronavirüse karşı alınan tedbirlerle, salgından en az etkilenen ülke Türkiye oldu. Bu sayede yabancı turistlerin gözde merkezi de Türkiye oldu. Salgından en çok etkilenen ülkelerden Rusya'dan, normalleşme adımlarıyla 10 Ağustos itibarıyla turistler akın akın Akdeniz'e gelmeye başladı. Üç günde yaklaşık 50 bin turist, Antalya'ya geldi. İlk uçaklarla ulaştıkları kentte Kemer ilçesine gelen Rus turistlerde Valeria Osinceva, "Türkiye'ye ilk uçakla geldik. Burayı çok beğeniyorum ve seviyorum. Çok güvenli bir yer ve hiçbir problem yok. Her şey çok güzel. Otel personeli çok ilgileniyor. Servis çok iyi. Herkes Türkiye'ye gelsin" dedi.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.