Gündem Terörü bitirene kadar mücadele sürecek

Terörü bitirene kadar mücadele sürecek

Parlamentolararası Birlik Başkanı Gabriela Veras'ın davetine icabetle Birliğin 139. Genel Kurul çalışmalarına katılmak üzere Cenevre'ye giden Meclis Başkanı Binali Yıldırım, ziyaret öncesi Esenboğa Havalimanı'nda açıklamalarda bulundu.

Haber Merkezi Yeni Şafak
Meclis Başkanı Binali Yıldırım
Meclis Başkanı Binali Yıldırım

Yıldırım, "Ziyaret çerçevesinde İsviçre'de yaşayan vatandaşlarımızla Lozan Türk Birliği'nde bir toplantıda bir araya geleceğiz" dedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Münbiç açıklamasına yönelik soruya Yıldırım, “ABD’liler oraya çok meraklılar. Bizim ilgilendiğimiz PKK uzantılarıdır. Suriye'de faaliyet gösteren PKK'dır. Burada ABD ile Türkiye bir işbirliği ile burayı terörden temizlemeyi ve çoğunluğu Araplardan oluşan yerli halka burayı teslim etmeyi hedefliyor. Üç aylık plandı. Beklendiği şekilde yürümüyor. Terör ister Suriye, ister Irak topraklarında, ister Fırat'ın doğusu, ister batısında ülkemize, milletimize zarar verme kabiliyeti var olduğu müddetçe mücadele devam edecektir. Bizim amacımız ülke sınırlarımızı ve milletimizi her türlü füze, roket saldırılarından muhafaza etmektir" dedi. İş Bankası tartışmasına yönelik soruya Yıldırım, "Bu konuda Meclis'e ulaşan herhangi bir teklif yok, talep de yok. Bütün teklifler gelince süresi içinde gider" ifadelerini kullandı.

Güçlü Türkiye çıkarımıza
GÜNDEM
Güçlü Türkiye çıkarımıza

ABD Suriye’de devlet kuruyor
DÜNYA
ABD Suriye’de devlet kuruyor

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.