GündemTopçu Çanakkale gibi ders verelim

Topçu: Çanakkale gibi ders verelim

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Yalçın Topçu, 15 Temmuz’dan bu yana MHP'nin kurumsal yapısına, kimliğine uygun bir siyasi tavır sergilediğini söyledi. Ülkücü hareket içerisinde yetişen biri olarak bu durumdan memnun olduğunu belirten Topçu, 16 Nisan’ı işaret etti. Topçu, “Çanakkale’de dedelerimiz kanlarıyla ders verdi, biz de 16 Nisan’da böyle bir ders verelim” dedi.

Haber MerkeziYeni Şafak
Yalçın Topçu
Yalçın Topçu
Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Yalçın Topçu Yeni Şafak'a konuştu. 15 Temmuz'dan bu yana MHP kurumsal yapısına, kimliğine uygun bir siyasi tavır sergilemesinden ülkücü hareketten yetişmiş biri olarak son derece memnun olduğunu söyleyen Topçu, “Sağduyulu tavır, milleti ve dünyadaki Müslümanları da memnun etti. Sayın Bahçeli ve ekibine önce bir vatandaş olarak sonra da o fikir okulunda yetişen birisi olarak teşekkür ediyorum” dedi.

SURİYE GİBİ OLSUN İSTİYORLAR

Avrupa, Türkiye'yi bir Suriye, bir Irak, bir Libya yapmak istediğini belirten Topçu, “Bunu da siyasi istikrasızlık ortamı yaratarak yapmaya çalışıyorlar. Biz siyasi istikrarımızı pekiştirecek yol ve yöntemler ortaya koydukça bunlar salyalarını akıtıyor. Bu referandum yüzde 70'lerin üstünde çıkarsa Çanakkale'de dedelerimiz canlarıyla kanlarıyla, nasıl ders verdiyse, bizde siyaseten 16 Nisan'da öyle bir ders vermiş oluruz. Siyasi istikrarı sağlamış, milli iradeyi arkasına almış bir hükümet dışarda ülkenin menfaatini görüştükleri zaman o güçle görüşür” dedi.

OLİMPOS'UN ÇOCUKLARI


Türkiye çok önemli bir eşikten geçtiğine vurgu yapan Topçu, “Medeniyet coğrafyamız da bugün basınıyla, yayınıyla, atıyla, itiyle, hükümet yetkilileriyle karşımızda olan Olimpos Dağı'nın çocukları, yüzyıl sonra tekrar medeniyet coğrafyamızda bir harita belirlemek niyetindeler. Bütün dertleri haritayı kendi başlarına belirlemek. Ankara'yı içine dürmek, kendi problemleri ile meşgul etmek ve mümkünse siyasi bir istikrasızlıkla başına parmakla yönetebilecekleri birini geçirmek” diye konuştu.

ERDOĞAN'IN YANINDA DURMAK TEK VATANIN YANINDA DURMAKTIR


Tayyip Erdoğan'ın yanında durmayı partinin yanında durma olarak görmediğinin altını çizen Topçu, “Tek devletin, tek bayrağın, tek milletin, tek vatanın yanında durmak olarak görüyorum. Tayyip Erdoğan'ın yanında durmayı dedelerimiz Çanakkale'de neyin yanında niçin duruyorsa öyle görüyorum. Sakarya'da dedelerimiz Mustafa Kemal'in arkasında niçin duruyorsa öyle görüyorum. Ve öyle de devam edeceğim” dedi.

KAYBEDEN TASFİYE OLACAK

“Birçok sıkıntıyı aşa aşa 'Hükümet sistemini değiştireceğiz' diyoruz. Sistemin değişmesine 'hayır' diyen liderleri anlıyorum ama 'hayır' diyen liderlerin partisine oy verenleri anlamıyorum” diyen Topçu, “Mesela CHP saygıdeğer seçmenini anlamıyorum. Kemal Bey kaç tane seçimi kaybetti. Kemal Bey'in olamayacağı bir şeye neden 'hayır' diyorlar. Halbuki bu sistem Kemal Bey gibi liderleri tasfiye edecek. Güçlü liderler ortaya çıkacak. Milletin 50+1'ini kucaklayanlar artık devletin, milletin yönetimine gelecek. CHP seçmeni bir türlü Kemal beyden kurtulamıyorlar, bakın şimdi kurtulabilirler. Bu bir fırsat” diye konuştu.

Avrupa siyasal savaş başlattı

Stratejik ortak olduğunu iddia eden Almanya, Hollanda, Belçika, Danimarka gibi ülkeler hep birlikte Türkiye'deki halk oylamasına siyasal bir savaş ilan ettiklerini söyleyen Yalçın Topçu, “Bunlara karşı biz tıpkı Kurtuluş Savaşı'nda dedelerimizin yaptığını yapacağız. Birlikte bu eşiği aşmak için siyasal istikbalimiz kurtarmak için birlik olacağız. 16 Nisan'da 'evet' diyeceğiz. Siyasi istiklalimizi kurtardığımız anda çocuklarımızın geleceğini kurtarmış olacağız. Aynı zamanda medeniyet coğrafyamızın da faydasına olacak” diye konuştu.

O SÖZ 16 NİSAN'DA GERÇEKLEŞECEK

Cumhurbaşkanlığı sisteminin güçlü liderler çıkaracağı gibi güçlü bir muhalefet oluşturacağını belirten Topçu, “Millet egemenliğini sandıkta doğrudan ortaya koyacak. Meclisin duvarında 90 yıldır yazılı olan 'Egemenlik kayıtsız, şartsız Milletindir' sözü 16 Nisan'dan sonra gerçekleşecek. Şu anda o sözün hiçbir hükmü yok. O sözün hükmü olsaydı 65 tane hükümet olmazdı. Millet, 5 yıllığına iktidarını belirleyecek. 5 yıl o iktidarı ne tank ne de 367 garabeti götüremeyecek. 5 yıl sonra millet beğenmezse onu değiştirebilecek. Milletin iradesi getirecek, milletin iradesi götürecek” şeklinde konuştu. 16 Nisan'da evet verildiği zaman o hep anılan 'demokrasi demokrasi'nin en üst seviyeye çıkacağını dile getiren Topçu, bu sistem bizi pekişmiş demokrasiyle kavuşturmaya mecbur bırakacağını söyledi.

ÖNERİLEN VİDEOLAR
Nas ve Kevser Surelerini Filistinli Yusuf’tan dinleyelim
Filistinli minik Yusuf'un, Mescid-i Aksa'nın avlusunda Nas ve Kevser Surelerini okuduğu anlar izleyenleri gülümsetti.
PKK'nın korkulu rüyası mavi bereliler sınırda
Türk Silahlı Kuvvetlerinde, karargahlara verilen emir kapsamında sınır birlikleri, olası Afrin operasyonuna yönelik en üst hazırlık seviyesine getirildi. Afrin ve Münbiç'i terörden süpürme harekatına katılacak komandolar uçaklarla Hatay'a sevk ediliyor. Bölgeye sevk edilen birlikler arasında TSK'nın gözde birliklerinden Kayseri Hava İndirme Tugayı ile Kırklareli 55. Mekanize Piyade Tugayı var.
Afrin’e süpürme harekâtı
ABD'nin PYD-YPG ile Suriye'de oluşturmaya çalıştığı terör koridorunun en önemli merkezlerinden Afrin, Türkiye'nin operasyon menzilinde. Türkiye, Fırat Kalkanı ardından kritik bir müdahaleye daha hazırlanıyor. Türkiye'nin operasyona hazırlandığı Afrin'in önemi nedir ve operasyonun nasıl gerçekleşecek?


Öğrenme güçlüğü çekti milyar dolarlar kazandı
67 yıllık hayatına birçok başarıyı sığdıran Richard Branson'a disleksi 5.1 milyar dolar kazandırdı. Branson'ın hayatını Dönüm Noktası'nda ele aldık...


Bu makine şeritleri kendi kendine boyuyor
Şerit boyama makinesi üreten Stim firmasının Kontur 700 isimli modeli herhangi bir sürücüye ihtiyaç duymadan şeritleri boyuyor.
Bunu Gördünüz Mü? Böyle duran top organizasyonu görülmedi
Dünyanın en saçma duran top organizasyonu, Dortmund'lu yıldızın oğlunu ağlatması ve daha fazlası... Tuğçe'nin sunumuyla 'Bunu Gördünüz Mü?'


Katar Şeyhi esir alındı!
Haziran ayından bu yana Katar'a karşı büyük bir ambargo başlayan Arap ülkelerinin arasında bulunan Birleşik Arap Emirlikleri, Katar'daki kraliyet ailesinden Şeyh Abdullah El-Sani'yi esir aldı. El-Sani yayınladığı videoda, başına bir iş gelirse sorumlusunun Abudabi Veliahtı olduğunu söyledi.
ABD’li uzman: Dünyanın yeni katilleri biziz
ABD'li medya uzmanı ve aktivist Jerry Day, Amerika'nın özellikle Ortadoğu ülkelerine yaptığı müdahalesine ve bu müdahalelerin hiçbir yasal gerekçeye dayanmadığına dikkat çekerek, ''ABD, uluslararası tüm anlaşmaları ihlal etti, Müslüman ülkeleri bombaladı, insanları öldürdü. Bu yüzden gittikçe yalnızlaştı. Bir gün sonumuz, İkinci Dünya savaşı sonrası Almanlar gibi olacak. Dünyanın yeni katilleri biziz'' şeklinde konuştu.
Filistinli çocuktan en samimi ‘İsrail’ boykotu
Kudüs'te yaşayan Filistinli küçük bir çocuk, markette alışveriş yaparken babasının şaşırtmacasına rağmen İsrail üretimi ürünleri almıyor. İsrail ürünlerini boykot eden sevimli çocuk, “Hayır o İsrail malı” diyerek diğer ürünü alıyor.
'Sakallı olduğu için' saldırıya uğradı!
Kolombiyalı bir adamın 'sakallı olduğu için' hakaret ve saldırıya uğraması, ABD'de yükselen İslamofobiyi gözler önüne serdi.

Kritik yıl 2019 öncesi milli adım
Cumhurbaşkanlığı sistemi Türk siyasetini yeniden şekillendiriyor. Bunun ilk işareti de AK Parti ile MHP arasındaki 'Milli İttifak' görüşmeleri oldu.
Yaralı Yüz: Franck Ribery
2 yaşında geçirdiği ve hayatı boyunca yüzünde izini taşıyacağı kaza, 23 yaşında Müslüman oluşu... Bilinmeyen yönleriyle Fransız yıldız Ribery'nin hayatındaki dönüm noktaları...


Filistinli Emel artık özgür...
İsrail'in hapse attığı 17 yaşındaki Filistinli Emel'in 1,5 yıllık hapis cezasının ardından özgürlüğe ve ailesine kavuştuğu o anlar…
"Karşınızda ne Osmanlı'nın hasta adamı ne Cumhuriyetin çömez devleti var!"
43. Muhtarlar Toplantısı'nda Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nden tüm dünyaya mesaj verdi.
Muhalifler 20 Esed askerini esir aldı
Türkiye, İran ve Rusya'nın girişimiyle ilan edilen 'çatışmasızlık' bölgelerinden İdlib'de yoğun çatışmalar yaşanıyor. Muhalifler, çatışmalar sırasında Esed rejimi saflarındaki 20 Şii milisi esir aldı.
İsrail zulmünün kurbanı: 15 yaşındaki Muhammed
İsrail askerlerinin başından yaraladığı Filistinli Muhammed Tamimi, yaşadıklarını anlattı. 6 saat ameliyatta kalan Tamimi, 6 ay boyu okula gidemeyecek. Muhammed Tamimi, Filistin direnişinin sembollerinden Ahed'in kuzeni...


İzinsiz aldıkları ekmeklerin parasını bırakıp helallik istediler
Bilecik'te, bir bakkalın dolabından izinsiz ekmek alan öğrencilerin daha sonra para bırakıp yazdıkları notla helallik istemeleri, iş yeri sahibine duygulu anlar yaşattı.
Bunu Gördünüz Mü? Rüzgara karşı paslaşan çılgın genç
Kayserispor'un hocası Sumudica, rüzgarla paslaşan çılgın genç ve çok daha fazlası Tuğçe'nin sunumuyla Bunu Gördünüz Mü?'de...
Oğlunun katilini affeden anne herkesi ağlattı
Suliman Abdu'l Mutakallim isimli genç, sadece 60 dolar için öldürüldü. ABD'de yaşanan olay sonrası Suliman'ın annesi, katili affettiğini açıkladı. Yüreği yanan bir annenin duygulandıran konuşmasında söyledikleri, mahkemedekileri de ağlattı…
Venezuela zor durumda
Ekonomik krizden dolayı halkın temel ihtiyaçlarını karşılamakta zorlandığı Venezuela'da yağma olayları başladı.
Adalet Bakanı Gül: Mağdurların tümü ifadeye çağrılmıştır
Hayat

Adalet Bakanı Gül: Mağdurların tümü ifadeye çağrılmıştır

Adalet Bakanı Gül, Kanuni Sultan Süleyman Hastanesindeki 'çocuk yaşta gebelik ve doğum vakaları'na ilişkin "Mağdurların tümü ifadeye çağrılmıştır. Gerek kamu görevlisinin suçu bildirmeme, gerekse çocuğun cinsel istismarı suçuyla ilgili soruşturmalar devam etmektedir" dedi.
İki kilosu ile otomobil alınıyor!
Ekonomi

İki kilosu ile otomobil alınıyor!

Aktarlarda satılan İran safranın kilo fiyatını duyanlar kulaklarına inanamıyor. İki kilosu ile sıfır otomobil alınabilen safranı aktarlar gram gram satıyor. 1 gramı 25 TL'ye denk gelen safranı en yakın rakibi olan damla sakızının ise 10 gramı 12 liradan kilosu ise bin 200 TL'den satılıyor.
Diriliş Ertuğrul rakip gösterilen o diziyi ezdi geçti
Hayat

Diriliş Ertuğrul rakip gösterilen o diziyi ezdi geçti

Star TV'nin merakla beklenen dizisi Babamın Günahları reytingde 26. sırada yer aldı. Diriliş Ertuğrul ile aynı gün ve saatte ekrana gelen Babamın Günahları dizisi Diriliş'e rakip gösterilmişti. TRT'nin fenomen dizisi Diriliş Ertuğrul, Total'de yüzde, izlenme ile birinci oldu.
A380'i kurtaran sipariş Araplardan geldi
Ekonomi

A380'i kurtaran sipariş Araplardan geldi

Avrupalı uçak imalatçısı Airbus, 544 koltuklu A380 uçaklarının geleceğini kurtaran siparişin Emirates Havayolları'ndan geldiğini duyurdu. 16 milyar dolar değerinde siparişin verilmemesi halinde Airbus yönetimi A380'in üretimine son vermek zorunda kalacaklarını açıklamıştı.
Trabzon'da pisten çıkan uçağı kurtarma maliyeti belli oldu
Gündem

Trabzon'da pisten çıkan uçağı kurtarma maliyeti belli oldu

Trabzon Havalimanı’nın saat 04.00 itibariyle uçuşlara kapatılmasının ardından pistten çıkan uçağın bulunduğu yerden kaldırılma çalışmaları başladı. Uçağın bulunduğu yerden çıkartılma maliyetinin 600 bin TL’yi bulduğu belirtildi.