Gündem TÜGVA üyeleri tehdit ediliyor

TÜGVA üyeleri tehdit ediliyor

CHP’nin hedefindeki Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) üyeleri birçok şehirde sabah namazında buluştu. TÜGVA İstanbul İl Başkanı Emrullah Şanlan, Taksim Camisi’nde namazdan sonra bir açıklama yaptı. 81 ildeki TÜGVA üyesi öğrencilerin telefonla rahatsız edildiğini açıklayan Şanlan, “Amaçları TÜGVA’lı gençleri provoke etmek. Oyuna gelmedik ve asla gelmeyeceğiz” dedi.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi Yeni Şafak
​TÜGVA üyeleri tehdit ediliyor
CHP’nin hedefindeki Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) üyeleri birçok şehirde sabah namazında buluştu. İstanbul’daki buluşma Taksim Camii’nde yapıldı.

CHP’lilerin Adalar’daki temsilciğini gasp ettiği, Kılıçdaroğlu’nun da sürekli tehdit ettiği Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) İstanbul başta olmak üzere bir çok kentte cami önünde yaptığı açıklamalarla yalan ve iftiralara cevap verdi. Taksim Camisi’nde kıldıkları sabah namazı sonrası vakıf hakkındaki iddialarla ilgili grup adına açıklama yapan TÜGVA İstanbul İl Başkanı Emrullah Şanlan, CHP Adalar ilçe örgütü ve zabıtaların tahliye kararı yokken TÜGVA Adalar Gençlik Merkezi’ni işgal ettiğini söyledi.

AK Parti Gençlik Kolları Başkanı İnan'dan 'TÜGVA' açıklaması: Türkiye'nin gençleri için en aktif vakıflarından biri
GÜNDEM
AK Parti Gençlik Kolları Başkanı İnan'dan 'TÜGVA' açıklaması: Türkiye'nin gençleri için en aktif vakıflarından biri

CHP’LİLER DARP ETTİ

  • TÜGVA üyesi gençlerin CHP’liler tarafından darp edildiğini söyleyen Şanlan, ortaya saçılan sahte belgeler sonrası üyelere tehdit telefonlarının geldiğini kaydetti. Amaçları gençleri provoke etmek olan CHP’lilerin oyununa gelmediklerini ve haklarını vakur bir şekilde hukuk içerisinde aradıklarını dile getiren Şanlan, çapulculuğa asla izin vermediklerini kaydetti.

İLÇE BİNAMIZI ALDIK

TÜGVA kamu yararına vakıf statüsünde olduğunu dile getiren Şanlan, “Tahliye kararı varsa gösterir misiniz diyen gençlerimiz CHP’lilerce darp edildi yaralandı. Yetmedi TÜGVA’ya ait olan eşyalarımız tutanak bile tutulmadan gasp edildi. Tüm bu hukuksuzluklara karşı vakur ve sağduyulu bir şekilde direndik, hukuk içinde hakkımızı ararken gaspa, çapulculuğa asla izin vermedik, ‘yalanlar değil hakikat kazanacak’ dedik. Allah’ın yardımı, gençlerin kararlılığı sayesinde kazandık, ilçe binamızı geri aldık” dedi.

Kılıçdaroğlu'nun 'tehdit' videosundaki üslubu gençlerin tepkisini çekti
GÜNDEM
Kılıçdaroğlu'nun 'tehdit' videosundaki üslubu gençlerin tepkisini çekti

81 İLDEKİ ÜYELERİMİZE TELEFONLAR GELİYOR

  • 81 ildeki TÜGVA üyelerinin telefonla rahatsız edildiğini dile getiren Şanlan şunları söyledi: “Ortaya saçılan bu sahte belgelerden sonra kendilerine gazeteci diyen ama hiçbir şekilde kim olduğu, ne olduğu belli olmayan kişiler 81 ildeki ulaştıkları kadın ve erkek öğrencilerimizi, TÜGVA gönüllülerini telefonla arayıp rahatsız etmeye başladı. TÜGVA kamu yararına vakıf statüsündedir ve tüm bilgilerimize web sitesi üzerinden ulaşılabilir. Amaçları TÜGVA’lı gençleri provoke etmek olan bu provokatör sürüsünün kurdukları oyuna gelmedik ve asla da gelmeyeceğiz, oyunlarını hukuk içinde bozduk bozmaya devam edeceğiz.

Emrullah Şanlan
Emrullah Şanlan

Kılıçdaroğlu’na misliyle iade ediyoruz

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun tehdit ve şantajlarına kayıtsız kalmayan TÜGVA İstanbul İl Başkanı Emrullah Şanlan, “Bizim vakıflarımıza ‘kamu kaynaklarından para verdiler’ iftirası atanların kendi yönettikleri belediyeler tarafından resmi evraklarla yalanlandığını görüyoruz. Bize kadrolaşma iftirası atanların kendilerinin elde ettikleri belediyelere soktukları liyakatsiz on binlerce kişiyi görüyoruz, devlet içine sızmış FETÖ’cülere nasıl sahip çıktıklarını görüyoruz” dedi. Şanlan gençlere ‘lağım’ diyen Kılıçdaroğlu’na şu sözlerle cevap verdi: “CHP Genel Başkanı, gözleri pırıl pırıl parlayan Türkiye’nin geleceği olan gençlerimize ‘lağım’ diyerek küfür etti, bu küfrünü kendisine misliyle iade ediyoruz.”

Türkmenistan ile ticaret hedefi 5 milyar dolar: 9 maddelik ortak bildiri imzalandı
Dünya

Türkmenistan ile ticaret hedefi 5 milyar dolar: 9 maddelik ortak bildiri imzalandı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkmenistan’da mevkidaşı Berdimuhammedov ile ortak anlaşmalara imza attı. Erdoğan “Türkmenistan’la ticaret hacmini 5 milyar dolara çıkarmakta kararlıyız” dedi. Erdoğan, Ekonomik İşbirliği Teşkilatı 15’inci Liderler Zirvesi için gittiği Aşkabat’ta “Kara ve hava yolu taşımacılığının yanı sıra enerji alanında da görüş alışverişinde bulunduk. Bugün imzaladığımız ortak bildiri 9 maddeden oluşuyor. Kardeş Türkmenistan’la zemini daha da güçlendiriyoruz. Anlaşmaların hayırlara vesile olmasını niyaz ediyorum” diye konuştu.
Arnavutluk Kosova ile birleşiyor
Dünya

Arnavutluk Kosova ile birleşiyor

Arnavutluk Başbakanı Edi Rama, ‘Büyük Arnavutluk mümkün’ çıkışının ardından şimdi de Kosova ile birleşmek için yapılacak bir referandumda ‘evet’ oyu vereceğini açıkladı. Elbasan’da Arnavutluk ile Kosova’nın 7’nci görüşmesinde, iki ülke arasında 14 anlaşma imzalandı. Bu çerçevede sınırlarda polis kontrolü yerine kamera kontrolüne geçilmesine karar verildi
Türkiye'deki kayıtlı drone sayısı 55 bini aştı
Gündem

Türkiye'deki kayıtlı drone sayısı 55 bini aştı

Türkiye’nin yerli ve milli imkanlarla geliştirdiği İHA ve SİHA’ların savunma sanayiinde gösterdiği performans, bu alana ilgiyi artırdı. Eylül ayı itibarıyla İHA pilot lisansına sahip kişi sayısı rekor kırarak 567 bin 65’e, kayıtlı drone sayısı 55 bin 725’e yükseldi. İHA eğitimi veren kuruluşların sayısı ise 54’e ulaştı.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.