Gündem Türk bayrağını çöpten alan işçi ödüllendirildi

Türk bayrağını çöpten alan işçi ödüllendirildi

Çanakkale Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü personeli İbrahim Türker'in, çöpte bulduğu Türk bayrağını öpüp, güzelce katlayarak cebine koyması büyük takdir topladı. Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, Türker'i altınla ve üzerinde Mustafa Kemal Atatürk'ün resmi bulunan Türk bayrağıyla ödüllendirdi.

Haber Merkezi IHA
Çöpte gördüğü bayrağı öperek cebine koyan temizlik işçisi
Çöpte gördüğü bayrağı öperek cebine koyan temizlik işçisi

Çanakkale'de görevi başında olan bir temizlik görevlisi çöp konteynerını kamyona yerleştirip boşalttı. Daha sonra kim tarafından atıldığı belli olmayan Türk bayrağını fark eden temizlik işçisi önce bayrağı öptü, sonra da güzelce katlayarak cebine koydu.

Bu fotoğraf ise kırmızı ışıkta bekleyen Çanakkaleli seramik sanatçısı Burak Çiftci tarafından cep telefonuyla çekildi. Paylaşılan fotoğraf sonrası İbrahim Türker'in bu davranışı vatandaşlar tarafından büyük takdir topladı.

Sosyal medya hesaplarından fotoğrafı paylaşan Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, "Çöpe atılmış bayrağı alıp, katlayıp cebine koyan emekçi arkadaşım gözlerinden öpüyorum. Bu duyarlılığı fark edip görüntüleyen duyarlı hemreşime de çok teşekkür ediyorum" dedi.

Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, çöpte bulduğu Türk bayrağını öpüp, güzelce katlayarak cebine koyan İbrahim Türker'i altınla ve üzerinde Mustafa Kemal Atatürk'ün resmi bulunan Türk bayrağıyla ödüllendirdi.

O anları anlatan İbrahim Türker ise, çöpte bulduğu Türk bayrağını evinin duvarına astığını ifade etti.

/**/

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.