Gündem Türk-İslam sanatları gönüllüleri Etimesgutta

Türk-İslam sanatları gönüllüleri Etimesgut’ta

Türk İslam sanatları, etiSEM Türk İslam Sanatları Merkezi’nde yaşatılıyor. Emek ve sabır isteyen sanatlar ustaların elinden yeni nesillere aktarılıyor.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi Yeni Şafak
Türk-İslam sanatları gönüllüleri Etimesgut’ta
Emek ve sabır isteyen sanatlar ustaların elinden yeni nesillere aktarılıyor.

Türk İslam sanatları, etiSEM Türk İslam Sanatları Merkezi’nde yaşatılıyor. Emek ve sabır isteyen sanatlar ustaların elinden yeni nesillere aktarılıyor. Merkezde geçmişten geleceğe kültür köprüsü kuruluyor. Kursiyerler hem sanatları yaşatıyor hem de kendilerini geliştiriyor, yeni hobiler ediniyor.

Eryaman 3. Etap Tunahan Mahallesi’nde hizmet veren Türk İslam Sanatları Eğitim Merkezi’nde, Ebru, Filografi Tekniği, Keçe, Lefkara, Hüsh-i Hat, Kat’ı, Minyatür, Tezhip, Çini, Dekoratif Ahşap Süsleme kursları düzenleniyor. Etimesgut Belediyesi, kurslar için merkezde özel atölyeler ve donanım oluşturdu. Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel, etiSEM bünyesinde çalışmalarını sürdüren merkezin Türk İslam sanatlarının yaşatılması ve gelecek nesillere aktarılması açısından çok önemli olduğunu söyledi. 

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.