Gündem Türkiye 1incisiMedipollü oldu

Türkiye 1’incisi Medipol’lü oldu

İstanbul Medipol Üniversitesi bu sene de geleneği bozmadı ve YKS’nin en başarılı adaylarının tercihi oldu. TÜBİTAK sayısal ek puanıyla Türkiye 1.’si olan Halil Hazar Gelener’in de aralarında olduğu YKS’de dereceye giren ilk 57 öğrencinin 10’u Uluslararası Tıp Fakültesinde eğitim alacak.

Haber Merkezi Yeni Şafak
Dereceye giren öğrencilerin adresi olan İstanbul Medipol Üniversitesi başarısını bu yıl da tekrarladı
Dereceye giren öğrencilerin adresi olan İstanbul Medipol Üniversitesi başarısını bu yıl da tekrarladı

2016 ve 2017 yıllarında yapılan üniversite yerleştirme sınavlarında dereceye giren öğrencilerin adresi olan İstanbul Medipol Üniversitesi başarısını bu yıl da tekrarladı. YKS 2018 sayısal puan türünde alanında TÜBİTAK sayısal ek puanıyla Türkiye 1.’si olan Halil Hazar Gelener ve Türkiye 5.’si olan Rıdvan Şakir, İstanbul Medipol Üniversitesi Uluslararası Tıp Fakültesini (UTF) kazandı. İstanbul Medipol UTF, 10 kişilik kontenjanının tamamını YKS’yi ilk 57’de tamamlayan öğrenciler arasından kabul etti. UTF’de eğitim almaya hak kazananlar arasında Türkiye 1.’si ve 5.’sinin yanı sıra Türkiye 16.’sı Mehmet Fatih Özkan, Türkiye 21.’si Ömer Faruk Doğru, Türkiye 24.’sü Özgen Şafak Karakuş, Türkiye 26.’sı Tunahan Abalı, Türkiye 28.’si Zeynep Kıyak, Türkiye 39.’su Emir Doğan, Türkiye 49.’su Gülşade Rabia Çakmak ve Türkiye 57.’si Şevval Nil Esirgün yer aldı. İstanbul Medipol UTF, aynı zamanda Türkiye’deki bütün tıp fakülteleri arasında en yüksek tavan (562,95) ve taban (549,17) puanlara sahip tıp fakültesi oldu.

BİLİM İNSANI YETİŞTİRİYORUZ

Şampiyon öğrenciler için düzenlenen basın toplantısına İstanbul Medipol Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sabahattin Aydın, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ömer Ceran, Uluslararası Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Abdülkadir Ömer, Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Naci Karacaoğlan, Öğrenci Koçu ve Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ahmet Zeki Şengil ile akademisyenler, öğrenciler ve aileleri katıldı. Konuşmasında öğrenciler ve aileler kadar kendileri için de heyecanlı bir süreci geride bıraktıklarını ifade eden Rektör Aydın, öğrencileri başarılı birer bilim insanı olarak yetiştirmeyi arzu ettiklerini söyledi. Uluslararası Tıp Fakültesinin bilim insanı yetiştirme misyonuna vurgu yapan Rektör Aydın şöyle dedi: “Türkiye’nin en başarılı öğrencileri arasında yer alan gençlerimizin son 2 yılda olduğu gibi bu sene de Medipol’ü seçmesinden ötürü gururluyum. Burada bulunan öğrencilerin birçoğu Uluslararası Tıp Fakültesi öğrencisi. Ancak diğer fakültelerimizi de tercih eden dereceli öğrenciler de aramızda. Uluslararası Tıp Fakültesi olarak misyonumuz ülkemize bilim insanı kazandırmak. Ülkemiz için büyük ihtiyaç olarak gördüğümüz bilim adamı-doktor yetiştirmek istiyoruz. Aynı zamanda bu gençlerin ülkenin geleceğinde söz sahibi olmasını bekliyoruz. Tıp eğitiminin yanı sıra insanı ilgilendiren teknolojiyi geliştirmek için mühendislik gibi alanlarla da aynı yolu izliyoruz.”

REKLAM

BURSLU KONTENJANLAR İLK 500 İLE DOLDU

İstanbul Medipol Üniversitesinde tıp eğitiminin Türkçe eğitim verilen Tıp Fakültesi ile İngilizce eğitim verilen Uluslararası Tıp Fakültesi olmak üzere iki ayrı fakültede ilerlediğini kaydeden Rektör Aydın, Medipol’ün Türkçe eğitim verilen Tıp Fakültesinin tam burslu kontenjanlarının da ilk 500’e giren öğrenciler tarafından doldurulduğunu söyledi. Öte yandan sağlık, mühendislik ve sosyal bilimlerde 176 farklı diploma programında eğitim verdiklerini bildiren Prof. Aydın, Medipol’ün bu sene lisans ve ön lisans alanında en fazla öğrencinin tercih ettiği vakıf üniversitesi olduğuna işaret etti. Aydın, İstanbul Medipol Üniversitesinin bu eğitim yılında da yerleşen öğrenci sayısına oranla “en yüksek doluluk oranına sahip” vakıf üniversitelerinin ilk sıralarında yer aldığını kaydetti.

  • Hedefim bilim insanı olmak
  • YKS 2018’de alanında TÜBİTAK sayısal ek puanıyla Türkiye birincisi olan Şanlıurfalı Halil Hazar Gelener de Medipol’ü tercih etmesinde bilim insanı olma yolunda hızlı bir şekilde ilerleme imkânının belirleyici olduğunu söyledi. 2016 ve 2017 şampiyonlarının Medipol’de olmasının tercihini etkileyen bir diğer faktör olduğunu ifade eden Gelener, “Hedefim her zaman birinci olmaktı, motivasyonumu da bu doğrultuda kurdum. ABD’de dil eğitimi almak, Harvard’da staj yapmak, araştırmacı hekim olarak yetişmek ve bu imkanlara sahip olacak 10 öğrencinin arasında olmak için buradayım. İlerideki hedefim ise Medipol’ün bana sağladığı imkanları değerlendirerek iyi bir bilim insanı olmak ve ülkeme hizmet etmek” dedi. Türkiye 21.’si Ömer Faruk Doğru da İstanbul’da düzenlenen 10. Türkiye Hafıza Olimpiyatları’nda 5 ayrı dalda 5 rekor kırarak şampiyon olduğunu anlattı. Doğru, ABD’de Las Vegas’ta yapılan Dünya Olimpiyatlarında da Dünya 4.’sü olduğunu kaydetti.
Hazreti Peygamberin hadisi ile başladı

Hazreti Peygamberin hadisi ile başladı

​Yeni Zelanda devlet televizyonundan canlı ezan okundu.
Radara masraf etmesinler:​Her yerdeyiz

Radara masraf etmesinler:​Her yerdeyiz

Yunanistan ve İsrail'in Girit'te radar üssü adımına uzmanlardan yanıt var.
RusyadanGolan tepkisi

RusyadanGolan tepkisi

ABD, ​BM kararlarını doğrudan ihlal ediyor.
37 ilde FETÖye büyük operasyon

37 ilde FETÖye büyük operasyon

​Avukatların da aralarında bulunduğu 126 kişiye gözaltı kararı.
İkinci eldeyeni dönem

İkinci eldeyeni dönem

Alım-satımda aynı KDV oranı geçerli olacak.
Yeniden yapılanan FETÖye baskın

Yeniden yapılanan FETÖye baskın

​Eş zamanlı operasyonda yeni sistem ortaya çıktı.
Sansayonel eylem hazırlıyorlardı

Sansayonel eylem hazırlıyorlardı

2 PKK'lı terörist İstanbul'da kıskıvrak yakalandı.
Bu devlete küsülmez

Bu devlete küsülmez

Usta oyuncu mahpusu, özgürlüğü, baktıkları çocukları ve en büyük hayalini Yeni Şafak'a anlattı.
Memurlara zam ve tazminat müjdesi

Memurlara zam ve tazminat müjdesi

​Erdoğan onayladı, Resmi Gazete'de yayımlandı.
Diri diri gömdüler

Diri diri gömdüler

ABD ve PKK, Deyrizor bölgesinde akılalmaz bir vahşet sergiliyor.

İlgezdilerinterör aşkı

İlgezdilerinterör aşkı

Battal İlgezdi'nin meclis üyesi adayının PKK/KCK ve MLKP ile bağlantıları ortaya çıktı.
Ramazan ayının olmazsa olmazları

Ramazan ayının olmazsa olmazları

İttifakları 2015ten

İttifakları 2015ten

​CHP, 7 Haziran 2015 seçimlerinde HDP'ye destek vererek barajı aşmasını sağlamıştı.
YenidenGüneşli günler

YenidenGüneşli günler

​Şenol Güneş'in ay-yıldızlı ekipteki ikinci dönemi bugün oynanacak maçla başlayacak.
Hakkari kadınkoruculara emanet

Hakkari kadınkoruculara emanet

​125 kadın korucu terör örgütüne karşı mücadele veriyor.
Kartal’a Havaray

Kartal’a Havaray

​AK Parti'nin Kartal adayı Ebubekir Taşyürek, projelerini Yeni Şafak'a anlattı.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.