Gündem Türkiye-Kırgızistan dostluğu anaokulunda pekişecek

Türkiye-Kırgızistan dostluğu anaokulunda pekişecek

Etimesgut Belediyesi Tanrı Dağları eteklerindeki kardeş şehri Narın’a kreş ve anaokulu inşa etti. 250 Kırgız balasının eğitim alacağı okulun adına da Atatürk adını verilirken okula ayrıca Atatürk köşesi de yapıldı. E

Abone Ol Google News
Haber Merkezi Yeni Şafak
Türkiye-Kırgızistan dostluğu anaokulunda pekişecek
Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel ve belediye meclis üyeleri Narın’a giderek okulun açılışını yaptı.

Etimesgut Belediyesi Tanrı Dağları eteklerindeki kardeş şehri Narın’a kreş ve anaokulu inşa etti. 250 Kırgız balasının eğitim alacağı okulun adına da Atatürk adını verilirken okula ayrıca Atatürk köşesi de yapıldı. Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel ve belediye meclis üyeleri Narın’a giderek okulun açılışını yaptı. Törene katılan Kırgızistanlı bir anne “Atatürk’ün adını taşıyan bu kreş ve anaokulu sizin lideriniz, kurucunuz Atatürk gibi idealist, vatansever Kırgız balalar yetişecektir” dedi. Kreş açılışı Narın’da bayram havasında kutlandı. Açılışa Belediye Başkanı Enver Demirel’in yanı sıra Bişkek Büyükelçisi Ahmet Sadık Doğan, Narın Valisi Altınbek Ergeşov, Narın Belediye Başkanı Kanbolat Tutuev ve belediye meclis üyeleri ve Narın sakinleri katıldılar.

ANAOKULU BAĞLARI DAHA DA GÜÇLENDİRECEK

Açılışta konuşan Başkan Demirel, “İnsanların hayatlarında önemli dönüm noktaları vardır. Önemli günlerden birini yaşadığımı ifade etmek istiyorum. Ülkemizden 5 bin kilometre uzakta böyle bir anaokulunun yapılması bizi ziyadesiyle mutlu etmektedir. Duygulu bir gün taşıyorum. Burada okuyacak çocukların Türkiye- Kırgızistan dostluğuna büyük hizmet edeceklerine inanıyorum. Aynı atanın evlatlarıyız. Bizler Kırgız halkıyla amca çocuklarıyız. Türk dünyasına selam olsun. Birbirimizi sevmek zorundayız, bir beraber olmak zorundayız. Okulun adına kurucumuz önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün adını verdik. Atatürk idealleri hedefleri olan bir devlet adamıydı. O ideallerinden biri de Türk cumhuriyetleriyle zamanı geldiğinde bir araya gelineceğiydi. İşte bugün Ata’mızın o idealleri doğrultusunda önemli hizmet yapılmıştır. Okulumuzun Türkiye Cumhuriyeti Devleti ve Kırgızistan arasında bağları daha da güçlendireceğine inanıyor, okulun kardeş Kırgız halkına hayırlı olsun” diye konuştu.

BAYRAM HAVASI YAŞANDI

Büyükelçi Ahmet Sadık Doğan da konuşmasında kreş ve anaokulunun bölge için büyük bir ihtiyaç olduğunu söyledi. Narın Valisi ve Belediye Başkanı da Türkiye ile kardeşlik bağlarına vurgu yaparak, “Bugün bizim için bayramdır. Kardeşlerimizin yaptığı okulda balalarımız güzel eğitim alacak, şehrimiz ve ülkemiz için güzel çalışmalar yapacaklar. Belediye Başkanı Enver Demirel’e Türk halkına teşekkürlerimizi sunuyoruz” ifadelerini kullandılar. Başkan Demirel’e; Kırgızistan Bakanlar Kurulu teşekkür belgesi ve Narın hemşerilik belgesi verildi. Demirel ve protokol üyeleri daha sonra kreşte Kırgız çocukları ve verileriyle bir araya geldiler

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Aldığımız tedbirler ve teknik mekanizmalar ile ülkemize kurulan tuzakları boşa çıkardık
Gündem

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Aldığımız tedbirler ve teknik mekanizmalar ile ülkemize kurulan tuzakları boşa çıkardık

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ekonomik Dönüşüm ve Yeni Paradigmalar Zirvesi'nde konuştu. Erdoğan, ''Kendi özgün ekonomi modelimizi oluşturduk. Bu yaklaşımın teorik altyapısını muhataplarıyla paylaştık. Biz ne yaptığımızı, niçin yaptığımızı ve nereye varacağımızı biliyorduk, haklı çıkmaktan memnunuz. 1 asırdır yaşadığımız sorunların ya sebebi ya sonucu hep ekonomiye bağlanmıştır'' açıklamasında bulundu.
Polisevine yapılan saldırıda canları pahasına çatışarak faciayı önleyen güvenlik güçleri o anları anlattı
Gündem

Polisevine yapılan saldırıda canları pahasına çatışarak faciayı önleyen güvenlik güçleri o anları anlattı

Mersin'de polisevi saldırısında teröristlerle çatışarak, içeriye girmelerini engelleyen polis memuru Mehmet Ali Küçükcan, "Üzerlerindeki bombayı içeride patlatmaları halinde facia yaşanabilirdi. Polisevinde yaklaşık 120 kişi vardı. Canımızı siper ettik, faciayı önledik" dedi. Sesleri duyar duymaz çatışmaya koştuklarını belirten bekçi Cengiz Tapan ise, "Sıcak temasın başlaması ile birlikte çatışma yaklaşık 11-12 dakika sürdü. İçeride kalan misafirlerin güvenliğini sağladıktan sonra sıcak temasın olduğu noktaya gittik." diye konuştu.
Trabzonspor’da zorlu maç trafiği başlıyor
Spor

Trabzonspor’da zorlu maç trafiği başlıyor

Trabzonspor, Süper Lig ve Avrupa Ligi'nde zorlu bir maç yoğunluğu bekliyor. Bordo-mavililer, bu ay içeresinde 4 lig ve 3 Avrupa kupası olmak üzere toplam 7 müsabaka oynayacak. Detayları haberimizin içerisinde bulabilirsiniz.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.