Gündem Türkiyeden Nijeryaya 100den fazla sivilin öldüğü saldırılar için taziye mesajı

Türkiye'den Nijerya'ya 100'den fazla sivilin öldüğü saldırılar için taziye mesajı

Dışişleri Bakanlığı, Nijerya'nın Zamfara eyaletinde düzenlenen ve 100'ü aşkın sivilin hayatını kaybettiği saldırılar için baş sağlığı mesajı yayımladı.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi AA
Türkiyeden Nijeryaya 100den fazla sivilin öldüğü saldırılar için taziye mesajı
Arşiv

Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada, ülkenin kuzeybatısındaki Zamfara'da düzenlenen saldırılarda 100'ü aşkın sivilin hayatını kaybetmesinin derin üzüntüyle öğrenildiği belirtildi.

Açıklamada, "Bu menfur saldırıları şiddetle kınıyoruz. Saldırılarda hayatını kaybedenlerin aileleri ile dost ve kardeş Nijerya halkı ve hükümetine içten taziyelerimizi sunuyoruz." ifadesi kullanıldı.

Nijerya yerel basınında cuma günü yer alan haberlerde, Zamfara eyaletinde silahlı çetelerin köylere yaptığı baskınlarda 100'ü aşkın kişinin hayatını kaybettiği belirtilmişti.

Ülkede son yıllarda silahlı grupların saldırılarına maruz kalan kuzeybatı eyaletlerine çetelerle mücadele için binlerce asker yerleştirildi.

Cumhurbaşkanı Nijerya'da açıklama yaptı: Çabaları takdire şayan
GÜNDEM
Cumhurbaşkanı Nijerya'da açıklama yaptı: Çabaları takdire şayan

Cumhurbaşkanı Erdoğan Nijerya’da resmi törenle karşılandı
GÜNDEM
Cumhurbaşkanı Erdoğan Nijerya’da resmi törenle karşılandı

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.