|

'Uyuşturucu baronu' İstanbul'da yakalandı

Interpol tarafından 13 yıldır "kırmızı bülten" ile aranan ve son dönemlerin bir numaralı "uyuşturucu baronu" olduğu iddia edilen Cumhur Yakut yakalandı.

Aa
00:00 - 27/04/2013 Cumartesi
Güncelleme: 13:49 - 27/04/2013 Cumartesi
Yeni Şafak
'Uyuşturucu baronu' İstanbul'da yakalandı
'Uyuşturucu baronu' İstanbul'da yakalandı

İstanbul Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü, Interpol tarafından 13 yıldır "kırmızı bülten" ile aranan Cumhur Yakut'un (63), kaçak yollarla Türkiye'ye giriş yaptığını tespit etti.

Ekipler, 3 ay süren teknik ve fiziki takip sonucu Yakut'un Sarıyer Reşitpaşa'daki 4 katlı villasında saklandığını belirledi.

Narkotik ekipleri, dün akşam villaya operasyon düzenledi. Villanın yüksek duvarlarla çevrili olması nedeniyle helikopter ve özel harekat polisi desteği alan ekipler, villaya, kapılarını kırarak girdi. Ekipler, Yakut'u, villasının duvarından atlayarak kaçmaya çalıştığı sırada düştüğü yan bahçede yakaladı.

Bacağı kırılan Cumhur Yakut, daha sonra hastaneye kaldırıldı. Yakut, hastanedeki müdahalenin ardından emniyete getirildi.

Şüpheli Yakut, emniyetteki işlemlerinin ardından Çağlayan Adliyesine sevk edildi.

Cumhur Yakut kimdir?

Cumhur Yakut'un, eski ABD Başkanı Bush döneminde hazırlanan uyuşturucu kaçakçıları listesinde dördüncü sırada yer aldığı belirtildi.

Yakut'un Interpol tarafından 4 ayrı suçtan "kırmızı bülten"le arandığı bildirildi.

11 yıl önce