Gündem Uyuyan hücreli bahar planı

Uyuyan hücreli bahar planı

Barikat ve hendeklere yönelik operasyonlarda büyük darbe yiyen PKK, kentlerde konuşlu uyuyan hücrelerini kullanarak yeniden harekete geçmeye çalışıyor.

Abone Ol Google News
Kiymet Sezer Yeni Şafak
Uyuyan hücreli bahar planı
Teröristlerin 'bahar planı'nı yakından izleyen güvenlik güçleri PKK'ya karşı hem kırsalda hem de kentlerde teyakkuz durumunda.
Güvenlik kaynaklarından edinilen bilgiye göre, referandum sürecini fırsat bilen terör örgütü bazı binaların altında tünel kazarak yeni saldırılara hazırlanıyor. Bu hazırlıkta örgütün kış beklemesine alınan, şehirlerde kendini gizleyen yahut köylere kaçan uyuyan hücrelerinin görev aldığı, örgütün referandum sürecini fırsat bilerek şehirlerde tahkimat yapmaya çalıştığı belirtiliyor. Teröristlerin 'bahar planı'nı yakından izleyen güvenlik güçleri ise PKK'ya karşı hem kırsalda hem de kentlerde teyakkuz durumunda.

SIZMALARA KARŞI ÖNLEM

Dağlık arazide önlemlere rağmen sızmalar olabildiği belirtilirken, gelen istihbarat doğrultusunda bunların önüne geçilmeye çalışılıyor. Yine PKK'lı teröristlerin şehirlerde gizlilikle yürüttüğü saldırı planlarına ait istihbarat bulunduğu, bu girişimlere fırsat vermemek üzere yoğun çalışmalar yürütüldüğü öğrenildi. PKK'nın bahar hazırlıkları kapsamında sadece Kandil değil, Sincar üzerinden sızmalara karşı da tedbirler sıkılaştırıldı. Güvenlik kaynakları, PKK'nın bölgenin yapısı itibariyle kendisine çok sayıda kaçak yol ve güzergah bulabildiği, halkın içine sızarak gizlenebildiğine işaret ederken, özellikle bahar öncesi teyakkuzun sürdüğünü kaydediyor.

4 terörist yakalandı

Sınırda artırılan önlemler sonuç verdi. Güvenlik güçleri, Irak'tan Türkiye'ye kaçak girmeye çalışan 4 teröristi kırsalda tespit edip yakaladı. 48. Hudut Tugay Komutanlığı'na bağlı askerler, biri kadın 4 teröristi Habur Çayı civarında yakaladı. Teröristlerin üzerinde yapılan aramada, tıraş köpüğü, şampuan kutusu gibi kapların içine tuzaklanmış el yapımı patlayıcılarla 30 kilogram alüminyum tozu bulundu.
6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.