Gündem Vizyonu ABDye örnek oldu

Vizyonu ABD’ye  örnek oldu

Vizyon okullarının uyguladığı modeller ABD ve Avrupa ülkelerine örnek oldu.

Haber Merkezi Yeni Şafak
Uygulamaları ABD ve Avrupa ülkelerine örnek oldu.
Uygulamaları ABD ve Avrupa ülkelerine örnek oldu.

Son yıllarda yaşanan teknolojik ve sosyolojik gelişmelerden sonra öğrencilerin öğrenme dinamikleri, motivasyonları, okula karşı ilgisinin çok değiştiğini belirten Vizyon Koleji Yönetim Kurulu Başkanı Abdülkadir Özbek, “Biz de vizyoner bir bakış açısıyla onları bu hızla değişen dünyaya en iyi şekilde hazırlamak için ulusal ve uluslararası alanda büyük başarılara imza atmış bir danışma kurulu ve ekiple özgün bir eğitim modeli ortaya koyduk. Teknolojiyi pedagojiye uygun şekilde kullanarak öğrencilerin iletişim, işbirliği, yaratıcı düşünme, kritik düşünme gibi insani becerilerini geliştirmeyi hedefleyen modelimiz dünyada büyük ses getirdi . Finlandiya’dan, ABD’ye dünyanın farklı ülkelerinden eğitim otoriteleri okulumuzu ziyaret ederek ortaya koyduğumuz yenilikçi eğitim modelini incelemeye geliyor ve övgü dolu sözler söylüyor” bilgisini verdi.

EĞİTİM TEKNOLOJİSİNE YATIRIM

“2018-2019 Eğitim Öğretim dönemi bizim kaliteyi artırarak büyümek için hazırlıklarımızı tamamlayacağımız bir dönem olacak” diyen Özbek şunları söyledi: Vizyon Koleji’nde bugünün çocuklarına ‘’Geleceğin Eğitimi’’ verilmektedir. Bu nedenle çoğunlukla klasik eğitim kurumlarıyla Vizyon Koleji arasında derin farklar bulunmaktadır. Vizyon Kolejinde pedagojiye uygun olarak kurgulanmış eğitim teknolojilerini kullanarak öğrencilerin daha hızlı , daha kolay anlamalarını sağlayacak ve akademik açıdan daha başarılı sonuçlar veren bir eğitim sistemi kurduk.”

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.