Gündem YAŞta gündem Türkmenler

YAŞ’ta gündem Türkmenler

Yüksek Askeri Şura (YAŞ), kış dönemi için bugün toplanıyor. Başbakan Ahmet Davutoğlu başkanlığında, Genelkurmay Karargahı'nda yapılacak toplantıda, Türk Silahlı Kuvvetleri'nin harbe hazırlık durumu ele alınacak.

Abone Ol Google News
Fazlı Şahan Yeni Şafak
YAŞ’ta gündem Türkmenler
Suriye sınırında yaşanan sıcak gelişmeler, Rus savaş uçağının düşürülmesi ve terörle mücadele de öncelikli gündem olacak. YAŞ toplantısında, TSK'nın ana program ve hedefleri, harbe hazırlık durumu değerlendirilecek. Bu kapsamda, Suriye'deki gelişmeler ve özellikle Bayır Bucak Türkmenlerine yönelik son saldırılara karşı izlenecek stratejinin de değerlendirilmesi öngörülüyor. Hava sahamızı ihlal eden Rus uçağının da düşürülmesinin ardından yaşanan gelişmeler YAŞ'ın gündeminde olacak. YAŞ'ın diğer ana başlığı ise terörle mücadele olacak. Geçen yıl teröristle mücadelede kolluk kuvvetlerinin desteklenmesi, Özel Kuvvetler Komutanlığının yeteneklerinin geliştirilmesi yönünde kararlar alınan Şura'da bu yıl, alınan mesafe değerlendirilerek, bundan sonraki adımlar kararlaştırılacak.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.