Gündem Yaya geçidinde anne ve bebeğe yol vermeyen sürücüye ceza

Amasya haberleri: Yaya geçidinde anne ve bebeğe yol vermeyen sürücüye ceza

Yaya geçidinde anne ve bebeğe yol vermeyen sürücüye ceza

Amasya'da yaya geçidinde anne ve bebeğine yol vermeyen araç sürücüsüne 488 lira trafik cezası yazıldı. Öte yandan Amasya'da 'drift' yapan sürücüye de 'trafiği tehlikeye düşürmek' suçundan 5 bin 10 lira, aracın muayenesi ve trafik sigortasının bulunmaması nedeniyle de 343 lira cezai işlem uygulandı, ehliyetine 2 ay süreyle el konuldu.

Haber Merkezi AA
Yayaya yol vermeyen araç radara yakalandı.
Yayaya yol vermeyen araç radara yakalandı.

Trafik polisi radar ekibinin Karacaoğlan Caddesi'ndeki denetimleri sırasında bir annenin çocuk arabası ile yaya geçidinden geçerken, bir aracın yayaya yol vermemesi radar kamerasına yansıdı.

Amasya Emniyet Müdürlüğünden alınan bilgiye göre, yaya geçidinde ilk aracın durmasından sonra, arkadan gelen diğer araç, öndeki aracın sağından geçip yoluna devam ederek, anne ve çocuğunu tehlikeye düşürdü.

Araç sürücüsüne 488 lira trafik cezası verildi.

Yayaya yol vermeyen araç radara yakalandı: Cezası kesildi
OYNAT 00:23
Yayaya yol vermeyen araç radara yakalandı: Cezası kesildi
Amasya'da yaya geçidinde bir anne çocuk arabası ile karşıya geçmek istedi. Bu sırada bir otomobil yolda durup yol verirken başka bir otomobil sürücüsü ise yoluna devam etti. Yoluna devam eden otomobilin yayaları tehlikeye düşürdüğü anlar trafik polis ekibi otosunda yer alan radar kamerasınca görüntülendi. Otomobil sürücüsüne 488 lira cezai işlem uygulandı.

'Drift' yapan sürücüye 5 bin 353 lira ceza

  • Öte yandan Amasya'da drift yaptığı aracı muayenesiz ve trafik sigortasız kullandığı belirlenen sürücüye 5 bin 353 lira para cezası kesildi.

Kentte düzenlenen asker uğurlama konvoyunda yer alan H.A'nın kullandığı 55 RP 198 plakalı otomobilin, Savadiye Kavşağı'nda drift yaparak ilerlemesi, Kent Güvenlik Yönetim Sistemi kameralarına yansıdı.

O anlar güvenlik kameralarına yansıdı.

Bunun üzerine harekete geçen polis ekipleri, sürücüyü Yeni Hal Sitesi'nde durdurdu.

H.A'ya "trafiği tehlikeye düşürmek" suçundan 5 bin 10 lira, aracın muayenesi ve trafik sigortasının bulunmaması nedeniyle de 343 lira cezai işlem uygulandı.

Sürücünün ehliyetine 2 ay süreyle el koyan polis, aracı da 2 ay trafikten men etti.

Abone Ol Google News

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.