Gündem Yeni üniversitelilere burs müjdesi

Yeni üniversitelilere  burs müjdesi

Pendik Belediyesi üniversiteye yeni başlayan öğrencilere sosyal destek yardımı yapıyor. Belediye Başkanı Ahmet Cin sosyal medya hesabından yaptığı açılama ile bu yıl üniversiteyi kazanan öğrencilere 750 TL ödeneceğini duyurdu. Başvurular belediyenin resmi internet sitesinden alın- maya başladı.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi Yeni Şafak
​Yeni üniversitelilere​ burs müjdesi
Fotoğraf: Arşiv

Pendik Belediyesi, üniversiteli gençlere destek sağlamak amacıyla başlattığı proje ile bu yıl ilk defa üniversiteye kayıt yaptıran öğrencilere 750 TL’lik yardım yapılacağını açıkladı. Devlet veya özel üniversiteleri kazanmış ön lisans veya lisans programlarında örgün öğretime yerleşen öğrenciler başvuru yaparak destekten yararlanıyor. Öğrenciler, pendik.bel.tr WEB sitesine girerek ÖSYM Yerleştirme Sonuç Belgesi (Okul-Bölüm belirten) ve Okul Kayıt Belgesinin Öğrenci Belgesi’ni forma yükledikten sonra Sosyal Destek Yardımı’na başvurabiliyor. Bugün başlayan başvurular pendik.bel.tr üzerinden yapılıyor ve 17.10.2021 Perşembe Saat 23.59 tarihine kadar devam edecek. Başvurusu kabul edilen öğrencilerin yardımları ailelerin hesabına yatırılacak.

Ahmet Cin
Ahmet Cin

BAŞKAN SOSYAL MEDYADAN DUYURDU

  • Belediye Başkanı Ahmet Cin, müjdeyi vererek Sosyal Destek Yardımı kapsamında üniversiteye yeni başlayan öğrencilere yardım yapılacağını duyurdu. Sosyal medya hasebandın konuyla ilgili mesajını paylaşan Başkan Ahmet Cin, “Bu yıl üniversiteyi kazanan sevgili gençler! Pendik’te oturuyorsanız ve okulunuza kayıt yaptırdıysanız Pendik Belediyesi resmi WEB sitesindeki Yeni Üniversiteli Destek Formu’nu hemen doldurun. Belediyemizin 750 TL desteği hesabınıza gelsin. Aramızda kalmasın, herkes bilsin; Ne Varsa Pendik’te Var” diyerek gençlere seslendi.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.