Gündem Yıldırıma şeref madalyası

Yıldırım’a şeref madalyası

Son Başbakan Binali Yıldırım’a, hizmet süresince gösterdiği üstün başarı dolayısıyla Türkiye’nin en yüksek nişan olan Devlet Şeref Madalyası verildi. Törende konuşan Başkan Erdoğan, “40 yıllık yoldaşlığımızda bizi hiçbir zaman yolda bırakmadığı gibi bazıları gibi yolunu da şaşırmadı” dedi.

Nur Banu Aras Yeni Şafak
Erdoğan, madalya ile ödüllendirdiği Yıldırım’ın kendisini hiçbir zaman yalnız bırakmadığını söyledi.
Erdoğan, madalya ile ödüllendirdiği Yıldırım’ın kendisini hiçbir zaman yalnız bırakmadığını söyledi.

65'nci Hükümetin Başbakanı 28'nci Meclis Başkanı Binali Yıldırım'a, Devlet Şeref Madalyası Tevcih Töreni Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde yapıldı. Başkan Recep Tayyip Erdoğan, Yıldırım'a madalyayı teslim etmeden önce kısa bir konuşma yaptı. Bu madalyanın, devletin bekası, ülkenin ve milletin bölünmez bütünlüğü, toplumun huzuru, birlik ve beraberliği için üstün başarı gösterenlere verildiğini hatırlattı. Erdoğan, özetle şunları söyledi:

BAZILARI GİBİ YOLUNU ŞAŞIRMADI

"Atalarımız önce yoldaş sonra yol derler. Allah'a hamdolsun 40 seneyi aşan siyaset yolculuğunda Rabbim bize Binali Bey gibi sağlam dostlar hediye etti. 40 yıllık yoldaşlığımızda bizleri hiçbir zaman yolda bırakmadığı gibi bazıları gibi yolunu da şaşırmadı. Binali Bey, Devlet Bahçeli ile beraber bu hassas süreci fitnecilere aldırmadan yönettiler. İlk defa iki farklı partinin bir araya gelerek sandık yoluyla büyük bir dönüşüme imza atabileceğini gösterdiler."

MÜHRÜ TESLİM ETTİ

Yıldırım da törende yaptığı konuşmada "Şahsıma tevdi edilen bu şeref madalyasını 40 yılı bulan devlet ve millet hizmeti ile eşsiz yol arkadaşlığımızın bir nişanesi olarak görüyorum" dedi. Erdoğan, 65. Hükümetin Başbakanı Yıldırım'a, Devlet Şeref Madalyası tevcih etti. Yıldırım ise Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ile yürürlükten kalkan Başbakanlığın mührünü Erdoğan'a takdim etti.

DUYGUSAL ANLAR YAŞANDI

Törende Yıldırım'ın hayatını anlatan kısa film gösterimi sırasında duygu dolu anlar yaşandı. Gösterimin ardından Erdoğan'ın, Yıldırım ile ilgili dostluk mesajları içeren konuşması Yıldırım’ı duygulandırdı. Yıldırım, bu esnada gözyaşlarını tutamadı. Törende, Yıldırım'ı eşi Semiha Yıldırım ve torunları yalnız bırakmadı.

REKLAM

TBMM Başkanı Binali Yıldırım, ilk kez gong çalarak göreve resmen başladı. Başkanlık Divanı toplantısına katılan Yıldırım, Genel Kurulu da ilk kez yönetti.

Zafer marşları
yazacağız
GÜNDEM
Zafer marşları yazacağız

Çözüm milli para ile ticaret
GÜNDEM
Çözüm milli para ile ticaret
En güzel Berat Kandili mesajları
Gündem

En güzel Berat Kandili mesajları

En güzel Berat kandili mesajları. 19 Nisan Cuma gecesi Berat Kandili idrak edilecek. İslam alemi için büyük bir öneme sahip mübarek kandillerde Müslümanlar birbirlerine mesaj atarak aralarındaki bağı güçlendiriyor. Biz de sizler için güncel, anlamlı, resimli, kısa, güzel Berat Kandil mesajlarını derledik. Siz de aile fertlerinize, akrabalarınıza, dostlarınıza, sevdiklerinize SMS, Facebook, Instagram ve WhatsApp üzerinden en güzel resimli Berat Kandili kutlama mesajlarını gönderebilirsiniz. İşte en güzel kandil mesajları...
Eski ÖSYM Başkanı Demir'in ifadesi ortaya çıktı
Gündem

Eski ÖSYM Başkanı Demir'in ifadesi ortaya çıktı

ÖSYM’ye yönelik FETÖ soruşturması kapsamında gözaltına alındıktan sonra ev hapsi şartıyla serbest bırakılan eski ÖSYM Başkanı Ali Demir’in ifadesi ortaya çıktı. FETÖ üyesi olmadığını belirten Demir, kendi döneminde soru sızdırıldığı iddiasını da reddederek, "Hiçbir sınavın sorusu sızdırılmamıştır. En üst düzeyde önlemleri bir başkan olarak aldım. Bu sınav sorularının sızdırıldığına dair de somut bir delil mevcut değildir" dedi.
İmamoğlu'nun antrikot tiyatrosu: Beylikdüzü'nden getirdiği çaycısını oynattı
Gündem

İmamoğlu'nun antrikot tiyatrosu: Beylikdüzü'nden getirdiği çaycısını oynattı

İBB'de dün göreve başlayan Ekrem İmamoğlu'nun, medyaya yansıyan 'antrikot' videosunun kurgu olduğu ortaya çıktı. İmamoğlu'nun yemek menüsünü sorduğu yerin yemekhane değil İBB Özel Kalem Müdürlüğü'ne ait çay ocağı olduğu öğrenildi. İBB eski Başkanı Uysal'ın ekibi videoya karşı "İBB Yemekhanesi’nde tüm personele aynı yemek çıkmaktadır. Bugüne kadar Başkan da bu yemekten yemiştir" açıklaması yaptı.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.