Gündem YÖK 1577 dekandan istifa istedi

YÖK 1577 dekandan istifa istedi

Yükseköğretim Kurulu'nun (YÖK) tüm devlet ve vakıf üniversitesi dekanlarının istifa etmesini istediği açıklandı. Bu çerçevede bin 577 dekanın istifa etmesinin beklendiği belirtildi.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi Yeni Şafak
YÖK 1577 dekandan istifa istedi
Yükseköğretim Kurulu'nun (YÖK) 15 Temmuz FETÖ darbe girişimiyle ilgili başlattığı soruşturmada tüm devlet ve vakıf üniversitesi dekanlarının istifa etmesini istediği açıklandı. Bu çerçevede bin 577 dekanın istifa etmesinin beklendiği belirtildi. İstifası istenen dekanların bin 176'sı devlet ,401'i ise vakıf üniversitelerinden oluşuyor.

İlk istifa Akdeniz'den

YÖK'ün 1577 dekanın istifasını istemesinin ardından Akdeniz Üniversitesi'nde 19 dekan istifa etti.

Çukurova Üniversitesi: 17 istifa

YÖK'ün istifa talebinin ardından Adana'daki Çukurova Üniversitesi'ndeki (ÇÜ) 17 fakültenin dekanı istifa dilekçesi verdi.

YÖK'e talep yazısı gönderdi

Giresun Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cevdet Coşkun, üniversite bünyesindeki 11 dekanın görevlerinin sonlandırılması için YÖK'e talep yazısı gönderdi.

Karabük Üniversitesi'nde 14 dekan Yükseköğretim Kurulu'nun isteği doğrultusunda istifalarını sundu.

Süleyman Demirel Üniversitesinde 19, Burdur'daki Mehmet Akif Ersoy Üniversitesinde de 9 fakültenin dekanı istifalarını bağlı oldukları rektörlüklere sundu.

Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi'ndeki 15 dekan istifa etti.

Adıyaman Üniversitesi'nde 13 fakülte dekanı YÖK'ün isteği doğrultusunda istifalarını sundu.

Uludağ, Eskişehir Osmangazi, Anadolu, Yalova, Dumlupınar, Bilecik Şeyh Edebali, Çanakkale Onsekiz Mart ve Balıkesir üniversitelerinden 87 dekanın istifalarının alınmaya başlandığı bildirildi.
6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.