Gündem Zabıtayı görünce felci geçti

Zabıtayı görünce tekerlekli sandalyeden ayağa kalktı

Zabıtayı görünce felci geçti

Hatay’da, hiçbir engeli bulunmayan şahıs tekerlekli sandalyeyle dilencilik yaparken yakalandı. Para dilenirken belden aşağısı felçli gibi hareketler yapan sahte dilenci, zabıta ekipleri görünce birden ayaklandı ve gayet sağlıklı bir şekilde yürümeye başladı.

Haber Merkezi IHA
Zabıta ekiplerini karşısında gören sahte dilenci, dilendiği tekerlekli sandalyeden sağlam bir şekilde ayağa kalktı.
Zabıta ekiplerini karşısında gören sahte dilenci, dilendiği tekerlekli sandalyeden sağlam bir şekilde ayağa kalktı.

Merkez ilçe Antakya’da ihbar üzerine Köprübaşı’na gelen Hatay Büyükşehir Belediyesi zabıta ekipleri, tekerlekli sandalyeden dilencilik yapan K.Ö.’yü durdurdu.

Sahte dilenci böyle ayaklandı!
OYNAT
Sahte dilenci böyle ayaklandı!

Bursa’da boynundaki para kumbarasıyla yerde sürünüp insanlardan para isteyen dilenci, zabıta ekiplerini görünce ortaya ilginç diyaloglar çıktı. Uzun süre ayağa kalkmakta direnen sahtekar, bir sivil bir zabıtanın “Hadi Bismillahirrahmanirrahim” demesiyle ayağa kalkarak zabıta aracına bindi. Bursa’nın Osmangazi ilçesinde bulunan Reyhan pazarında gezen ekipler boynunda para kumbarası ile yerde sürünen bir dilenci gördü. Dilencinin yanına giden ekipler ile arasında kısa diyaloglar yaşandı. “Bu soğukta 20-30 lira para almak için geldim onu da burnumdan getirdiniz” diyen dilenci, ayağa kalkmakta direndi. Zabıta uzun süre dilenciyi kendi kalkması konusunda dil döktü. Daha sonradan “Hadi bismillahirrahmanirrahim” diyerek ayağa kaldırılan dilenci zabıta aracına bindirilerek cezai işlem uygulanması için gerekli yerlere götürüldü.

İlk başta kendini engelliymiş gibi göstermeye çalışan şahıs, zabıta ekiplerinin uyarıları üzerine sandalyeden kaldırıldı.

Sağlık sorunu yokmuş

Görenlerin şaşkınlık içerisinde baktığı dilenci operasyonunda K.Ö., zabıta ekipleri tarafından götürüldü.

Tekerlekli sandalyesine el koyulan şahsa Büyükşehir Belediyesi Zabıta Şube Müdürlüğünde cezai işlem uygulandığı öğrenildi.

Engelli taklidi yapan dilenci bakın ne kadar para toplamış
GÜNDEM
Engelli taklidi yapan dilenci bakın ne kadar para toplamış
/**/

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.