Hayat 47 yıllık eşine nakil sürprizi

47 yıllık eşine nakil sürprizi

Antalya’da 68 yaşındaki Bayram Turan, nakil bekleyen 47 yıllık eşi Arife Turan’a Sevgililer Günü öncesinde böbreğini verdi. “Kontrole gidiyoruz” diyerek götürdüğü hastanede kendisine nakil haberini veren eşinin elini tutarak ameliyathaneye giren Arife Turan, ameliyatın ardından sağlığına kavuştu.

Haber Merkezi Yeni Şafak
Bayram Turan ve Arife Turan
Bayram Turan ve Arife Turan

Antalya’da diyaliz hastası 61 yaşındaki Arife Turan, 14 Şubat Sevgililer Günü öncesinde, hastanede kendisinden gizli tetkiklerini yaptırdıktan sonra nakil müjdesini veren eşinden alınan böbrekle hayata tutundu. Samsun’da yaşayan Bayram ve Arife Turan çifti, genç yaşta birbirlerine aşık oldu. Bir süre mektuplaşan çift, 47 yıl önce evlendi. Antalya’ya yerleşen çiftin 5 çocuğu dünyaya geldi. Yaklaşık 15 yıl önce böbreklerinden rahatsızlanan, 4 aydır da diyalize giren Arife Turan’ın nakil olması gerektiği tespit edildi. Eşine 14 Şubat Sevgililer Günü öncesinde sürpriz yapmak isteyen 68 yaşındaki Bayram Turan, ondan gizli hastaneye başvurarak, tetkiklerini yaptırdı. Turan, sonuçların olumlu çıkması üzerine “Kontrole gidiyoruz” diyerek götürdüğü hastanede eşine nakil haberini verdi. Ameliyathaneye eşinin elini tutarak giren Arife Turan, Prof. Dr. Alper Demirbaş’ın yaptığı operasyonun ardından sağlığına kavuştu.

BENDEN ÖNCE GİTMEK YOK!

Bayram Turan, “Nakilden önce eşime ‘Bu dünyadan benden önce gitmek yok hanım’ dedim. Eşimin sürekli üzgün olmasına kalbim dayanmadı. Hiç tereddüt etmedim. ‘Böbrek feda olsun’ dedik. Eşime güzel bir sürpriz oldu. Kimsenin haberi yoktu.” Arife Turan ise eşinin şeker hastası olması nedeniyle, kendisine böbreğini veremeyeceğini düşündüğünü belirtti. Sürpriz nedeniyle yaşadığı mutluluğu dile getiren Turan, eşinin kendisine en güzel hediyeyi verdiğini ifade etti. Eşiyle neredeyse yarım asrı birlikte geçirdiklerine işaret eden Turan, şöyle konuştu: “Ameliyathaneye beraber gittiğimiz gibi inşallah bu dünyadan da beraber gideceğiz.”

Eşinin oturma izni parasını ödeyemedi: Yuvası yıkıldı
HAYAT
Eşinin oturma izni parasını ödeyemedi: Yuvası yıkıldı
Sınır hastanelerinde alarm: Güvenlik üst seviyede
Gündem

Sınır hastanelerinde alarm: Güvenlik üst seviyede

Barış Pınarı Harekatı'nda dün şehit düşen ve yaralanan askerlerimizin hastaneye sevk edilirken çekilen fotoğrafları dün PKK'ya ait haber kaynakları tarafından paylaşıldı. Askerlerimizin rütbelerine dahi yer verilen bilgiler, "Hastane çevrelerinde PKK gözcüleri mi dolaşıyor?" sorusunu da beraberinde getirdi. yenisafak.com'a bilgi veren güvenlik kaynakları, hastanelerdeki tedbirlerin üst seviyeye çıkarıldığını söyledi.
Şentop'tan HDP'li milletvekiline kınama: Bu ülkenin milletvekillerinin ortak menfaat için mücadele etmesi gerekir
Gündem

Şentop'tan HDP'li milletvekiline kınama: Bu ülkenin milletvekillerinin ortak menfaat için mücadele etmesi gerekir

TBMM Başkanı Mustafa Şentop, Belgrad'da gerçekleştirilen Parlamentolar Arası Birlik (PAB) 141. Genel Kurul toplantılarında HDP'li milletvekilinin Fransa öncülüğünde Türkiye'yi kınama amaçlı hazırlanan acil gündem maddesine destek vermesine ilişkin, "HDP'li bir milletvekili Fransa'nın önerisine destek verdi. Türkiye'nin önerisinin de karşısında yer aldı. Bundan büyük bir üzüntü duyduğumu ifade edeyim. Türkiye içerisinde siyasi tartışmaları yapabiliriz. Ama Türkiye'nin dışında bu ülkenin milletvekili, milleti temsil eden milletvekillerinin bu milletin ortak menfaati için milletin ortak kararı için mücadele etmesi gerekir. Malumunuz Anayasa'ya göre milletvekilleri kendisini seçenleri değil milletin tamamını temsil ederler. Bu anlayış ve şuurla hareket etmeleri gerekir. Ben o arkadaşımızı burada kınıyorum." dedi.
Cumhurbaşkanı Erdoğan 22 Ekim'de Rusya'ya gidecek
Gündem

Cumhurbaşkanı Erdoğan 22 Ekim'de Rusya'ya gidecek

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Rusya Federasyonu'na 22 Ekim'de günübirlik ziyaret gerçekleştirecek.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.