Hayat 68 yıl sonra kimliği oldu

68 yıl sonra kimliği oldu

Gaziantep'te doğduğu günden beri kimliği olmayan Cemile Demirhan, yapılan girişimler sonucunda çıkarılan kimliğini Vali Davut Gül'ün elinden aldı.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi AA
68 yıl sonra kimliği oldu
Cemile Demirhan

Gaziantep'te kimliği olmadığı için sorunlar yaşayan 68 yaşındaki Cemile Demirhan, yapılan çalışmalar neticesinde nüfus cüzdanına kavuştu.

Yaşlı kadını merkez Şehitkamil ilçesindeki evinde ziyaret eden Vali Davut Gül, gazetecilere yaptığı açıklamada, çeşitli sağlık sorunları bulunan Cemile Demirhan'ın nüfus cüzdanının olmaması nedeniyle, sağlık hizmetlerine ulaşmakta sıkıntı yaşadığını öğrendiklerini ve harekete geçtiklerini anlattı.

Demirhan'ın kimlik sahibi olamamasının, rahmetli anne ve babasının resmi nikahlarının bulunmamasından kaynaklandığını ifade eden Gül, şöyle konuştu:

  • "Teyzemiz için 2 yıldır kimlik çıkarmak için çalışmalar yapılmış ama sonuca ulaşılamamış. Çünkü çeşitli testler ve araştırmalar gerekiyordu. Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun talimatlarıyla harekete geçtik. Teyzemizin işlemlerini elden takip ederek DNA eşleştirmeleri yaptık. Sağlık İl Müdürlüğümüz ve Nüfus Müdürlüğümüz konuyu bizzat takip etti ve bugün de Cemile teyzenin kimliğini teslim etmiş olduk."

Vali Gül, yaşlı kadının sağlık sorunlarıyla ilgili gelişmelerin de takipçisi olacaklarını kaydetti.

Çok perişanlık yaşadım

Kimliğine kavuşan Cemile Demirhan ise kimliği olmadığı dönemlerde çeşitli sıkıntılar yaşadığını belirterek, "Çok perişanlık yaşadım, hastaneye gidemiyordum, tedavi bile olamıyordum. Artık kimliğim var. Emeği geçenlerden Allah razı olsun" dedi.

Tarihi cami asırlar sonra ibadete açılacak
HAYAT
Tarihi cami asırlar sonra ibadete açılacak

Saç ekimi yaptıracaklar dikkat
HAYAT
Saç ekimi yaptıracaklar dikkat

İnce bağırsakla yeni safra yolu yapıldı
HAYAT
İnce bağırsakla yeni safra yolu yapıldı

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.