Hayat 96 yaşında mezun oldu

96 yaşında mezun oldu

Japonya'da eğitim gören Shigemi Hirata 96 yaşında mezun olarak dünyanın en yaşlı üniversite mezunu unvanını aldı. Guinness Rekorlar Kitabı'na giren Hirata, 11 yılda Edebiyat fakültesini bitirdi.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi DHA
96 yaşında mezun oldu
Japon Shigemi Hirata 96 yaşında mezun oldu.
96 yaşında üniversiteden mezun olan Japon, rekora imza attı. Japan Times gazetesinin haberine göre 96 yaşında üniversite eğitimini tamamlayan Japon Shigemi Hirata, dünyanın en yaşlı üniversite mezunu unvanını alarak Guinness Rekorlar Kitabına geçti.

Kyota Sanat ve Tasarım Üniversitesi Edebiyat Fakültesinden Mart ayında diplomasını alan 96 Yaşındaki Shigemi Hirata gazetecilere Guinness Rekorlar Sertifakasını gösterirken: "Gerçekten çok mutluyum. Kaç yaşında olursan ol öğrenmek her zaman çok keyifli" diye konuştu.

Üniversite eğitimine 2005 yılında başlayan 1 Eylül 1919 doğumlu Shigemi Hirata'nın diplomasını alması 11 yılını aldı. Şimdiki hedefinin 100 yaşına kadar yaşamak olduğunu belirten Hirata: "Belki bu arada sağlığım yerinde olursa bir okul daha bitirmeyi düşünebilirim" diyerek gazetecilerle şakalaştı.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.