Hayat Akrobasi pilotu baba-kız gökyüzünde buluştu

Akrobasi pilotu baba-kız gökyüzünde buluştu

Türkiye'nin ilk profesyonel akrobasi pilotu Ali İsmet Öztürk ve ülkenin tek sivil kadın akrobasi pilotu kızı Semin Öztürk Şener, Sivrihisar Uluslararası Spotif Havacılık Merkezi'nden havalandıkları uçaklarıyla gösteri yaptı. Pilot baba Öztürk kızının, Türk kadınını temsil ettiğini belirtti.

Haber Merkezi AA
Sivrihisar Uluslararası Spotif Havacılık Merkezi'nde bu yıl 15-16 Eylül'de gerçekleştirelecek hava gösterilerinde baba-kız yer alacak.
Sivrihisar Uluslararası Spotif Havacılık Merkezi'nde bu yıl 15-16 Eylül'de gerçekleştirelecek hava gösterilerinde baba-kız yer alacak.

Eskişehir'in Sivrihisar ilçesinde kurulu Sivrihisar Uluslararası Spotif Havacılık Merkezi'nden havalandıkları uçaklarıyla bir gösteri sunan baba-kız, gökyüzünde buluşmanın mutluluğunu yaşadı. Ali İsmet Öztürk, yaptığı açıklamada, "Boynuz kulağı geçer" sözünü anımsatarak, pilotlukta da aynı sözün geçerli olduğunun altını çizdi.

Kızı Semin'in uzun süredir büyük bir gayretle akrobasi pilotluğu için çalıştığını anlatan Öztürk, şöyle konuştu:

"Semin'in beni geçeceğinden kimsenin şüphesi yok. Kızımın ilerlemesini görmek benim için mutluluk verici. Hem hocalık hem de babalık yapmak kolay değil. Biz zoru aşabildik. Bunu aşmamızda Semin'in büyük yardımı oldu. O uçuşlarda bana babasıymışım gibi değil, hocasıymışım gibi yaklaştı. Eskiden aynı uçağın içinde birlikte uçardık. Semin yalnız uçmaya başlayınca ben kendi uçağıma transfer oldum. Gökyüzünde yan yana olabilmek çok güzel bir duygu. Birlikte uçtuğumuzda Semin lider pozisyonda ben de onun kolunda iki numara olarak hareket ediyorum. Kızımın kolunda olmak çok büyük bir keyif veriyor. Havada çok duygusal bir ortam oluyor."

Türk kadınını temsil ediyor

Öztürk, Semin'in solo gösterilerinde de yerde sunuculuğu kendisinin yaptığını, bundan da ayrıca mutluluk duyduğunu söyledi. Kızı Semin'in yurt içi ve yurt dışında aldığı başarılardan önce bir Türk vatandaşı, daha sonra da bir baba olarak gurur duyduğunu dile getiren Öztürk, kızının yurt dışında hem Türk kadınını hem de Türkiye'yi temsil ettiğini vurguladı.

REKLAM

Öztürk, kızı ve kendisinin Sivrihisar Uluslararası Spotif Havacılık Merkezi'nde bu yıl 15-16 Eylül'de gerçekleştirelecek hava gösterilerinde yer alacağına değinerek, "Sivrihisar Hava Gösterileri'ne 7 ülkeden havacılar katılacak. Yaklaşık 50 hava aracı yer alacak. Şanlı Türk Hava Kuvvetlerinin akrobasi timi SOLOTÜRK de Sivrihisar'daki havacılık gösterilerinde yer alacak. Bütün halkımızı bekliyoruz" diye konuştu.

Baba-kız gökyüzündeler

Türkiye'nin tek sivil kadın akrobasi pilotu Semin Öztürk Şener de babasıyla ebeveyn ilişkisi dışında öğretmen-öğrenci ilişkisini çok güzel kurduklarının altını çizdi.

Babasının aynı zamanda öğretmeni olduğunu kaydeden Şener, "Birlikte uçmaya alışığız. Babamla aynı anda gökyüzünde olmak çok heyecan verici. Baba-kız gökyüzünde olmak bambaşka bir duygu. Uçuş sırasında sağıma bakıp, babamın idaresindeki 'Mor Menekşe'yi gördüğümde mutluluk duyuyorum" ifadelerini kullandı.

Yavuz Bingöl: CHP'nin solu benim sağıma denk geliyor
HAYAT
Yavuz Bingöl: CHP'nin solu benim sağıma denk geliyor

ABD'de 'Diriliş Ertuğrul' temalı kutlama
HAYAT
ABD'de 'Diriliş Ertuğrul' temalı kutlama

Diriliş Ertuğrul Bosna’da yayına giriyor
HAYAT
Diriliş Ertuğrul Bosna’da yayına giriyor


/**/

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.