|
Hayat

Altını duyan bazlamaya doymuyor

Restoran işletmecisi olan Haluk Yalçınöz, ilginç bir kampanyaya imza atarak Pazar günleri sattığı bazlamanın içinde altın koydu. Bazlamada altın olduğunu duyan müşterilerin yoğun ilgisiyle karşılaşan Yalçınöz, "Hafta içinde 60 bazlama satabiliyorken, Pazar günü 150 taneyi geçiyoruz" dedi.

Yeni Şafak
Yeni Şafak
11:57 . 7/08/2018 Salı
DHA
Haluk Yalçınöz, restoranında bazlama satışını arttırmak için içine altın koyarak müşterilerinin ilgisini çekiyor.

Haluk Yalçınöz, restoranında bazlama satışını arttırmak için içine altın koyarak müşterilerinin ilgisini çekiyor.

Aydın'ın Söke ilçesinin Ağaçlı Mahallesi'nde 6 yıldan beri restoran işleten evli ve 2 çocuk babası olan 38 yaşındaki Haluk Yalçınöz, bunun yanı sıra bazlama da satıyor. Yalçınöz, tanesi 6 TL olan bir kiloluk bazlamaların satışını arttırmak için, birinin içine gram altın koyarak kampanya başlattı. Davutlar, Güzelçamlı ve Milli Park yolu üzerindeki Ağaçlı Mahallesi'nde yaklaşık 30 restorandan birinin işletmecisi Yalçınöz, bu kampanyayı her hafta Pazar günü yapıyor. Yalçınöz'ün işletmesinde ayrıca müşterilere keman dinletisi de sunuluyor.

Satışlar arttı

'Dikkat bazlamadan altın çıkabilir' adı altında kampanyayı sürdürdüklerini belirten Yalçınöz, "Köyümüz sahil sitelerinin bağlantı yolu üzerinde. Bu nedenle yaz aylarında yoğun bir trafik yaşanıyor. Ankara, İstanbul, İzmir ve Türkiye'nin çeşitli illerinden çok sayıda yerli turist geliyor. Biz de burada yöresel bazlamamızı satıyoruz. Köyümüzün bazlaması çok meşhurdur. Hem daha çok dikkat çekmek hem de bazlamamızın daha iyi tanıtımını yapmak için böyle bir kampanya başlattım. Her hafta Pazar günü bir bazlamanın içine gram altın koyuyorum. Kampanyamız dikkat çekti, satışlarımız da arttı. Hafta içinde günde 60 bazlama ancak satabiliyorken, pazar günü ise 150 sayısını buluyoruz" dedi.

Haftanın şanslısı oldu

Ailesiyle birlikte Güzelçamlı'ya yaz tatilini geçirmeye gelen sınıf öğretmeni Bilal Ateş, bu haftanın şanslısı oldu. 6 lira verip aldığı bazlamanın içinde gram altın çıkınca şaşkınlığını gizleyemeyen Ateş, "Rize'nin Pazar ilçesinde öğretmen olarak görevliyim. Aydın'a yaz tatili için geldik. Aslen Aydınlıyız. Buradan geçerken, şuradan bir bazlama alalım dedik. Bazlamada altın çekilişi olduğunu öğrendik. Bir bazlama aldım, şansıma, içinden altın çıktı" dedi.


#altın
#bazlama
#aydın
#söke
#Bazlamadan altın çıkabilir
5 yıl önce
default-profile-img
Altını duyan bazlamaya doymuyor
Deprem 5 kişilik aileyi hayattan kopardı
Hatay'daki yıkımın drone görüntüleri
EGM: Provokatif paylaşımlarda bulunan 202 hesap yöneticisi tespit edildi
Milli voleybolcumuz Tuğba Şenoğlu gözyaşlarına hakim olamadı
Bakanlar Akar ve Koca Samandağ'da kurtarma çalışmalarını havadan inceledi